Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse sündmused 5. – 6. detsember 2023

IDA-VIRUMAA

6. detsembril kell 7.11 tunti kõrbelõhna Narva linnas Rahu tänava kortermajas. Toidukõrbemise lõhna oli tunda ka trepikojas. Päästjad leidsid korteri, kus elanik oli pannud panni pliidile ja ise magama jäänud. Põlenguohtu ei olnud. Päästjad tuulutasid nii korterit kui ka maja trepikoda.

Kell 5.15 tundsid ülemise korruse naabrid Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee tänava kortermajas kõrbelõhna, suitsuanduri heli polnud kuulda. Päästjad kontrollisid kortereid ja tuvastasid toidukõrbemise lõhna esimese korruse korterist. Valju koputamise peale äratati elanikud. Pliidile oli jäetud pann, milles olnud toit oli kõrbema läinud. Korter tuulutati. Kuna korteris puudus suitsuandur, vormistati omanikule lühimenetlusega trahv. Elanikud lubasid suitsuanduri koridori lakke ära paigaldada.

Päästjad hoiatavad, et pliidile või ahju valmima unustatud toit süttib ja võib põhjustada väga raskete tagajärgedega tulekahju. Kui teed sööki, jää kööki! Tulekahjust annab õigeaegselt teada töökorras suitsuandur.

5. detsembril kell 20.04 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Auvere külla Tallinn-Narva maanteele, kus teelt oli välja sõitnud veeldatud lämmastikku vedanud veoauto. Tsisternauto oli kraavis külili. Veokijuht kannatada ei saanud. Päästjad kontrollisid auto üle ning gaasi, kütuse ega muid tehniliste vedelike lekkeid ei leitud.

Kell 18.27 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus oli toimunud liiklusavarii. Päästjad korjasid teelt kokku klaasikillud, absorbendiga kaeti teele valgunud õli.

Kell 15.45 märgati kortermajast tulevat valget suitsu Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee tänaval. Päästjad kontrollisid maja ja korterid üle, tuleohtu ei olnud. Tegemist oli ventilatsioonist tuleva auruga.

LÄÄNE-VIRUMAA

5. detsembril kell 19.35 tuli päästjatele väljakutse Haljala valda Karepa külla, kus sõiduauto juht ei märganud teele maha kukkunud kuusepuud ja sõitis sellele otsa. Puuoksad tungisid läbi esiklaasi salongi, nii juhi kui kõrvalistuja poolt. Õnnetuses siiski keegi kannatada ei saanud. Päästesündmust kajastas Kunda päästekomando oma Facebooki lehel. Päästjad paluvad olla pimedas metsavahelisel teel ettevaatlikud, sest lumeraskuse tõttu murduvad puud teedele, aga ka elektriliinidele. Ohust tuleb teavitada helistades 112.

                Kell 19.30 käisid päästjad Tapa vallas Udriku külas eemaldamas teele langenud suurt puud.

Kell 16.48 teatati häirekeskusele elumaja korstnas tulevast tuleleegist Tapa vallas Savalduma külas. Päästjate saabumise ajal tulesammas korstnast enam ei olnud. Majaelaniku sõnul küttis ta natuke liiga palju. Toimunud tahmapõlengu tõttu lubasid päästjad kasutada küttesüsteemi alles peale hooldust. Päästjad tuletavad meelde, et ohtlikke tahmapõlenguid aitab ära hoida ainult kütteseadmete õigeaegne ja järjepidev puhastamine.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 13 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib sinu fookus olla suunatud sotsiaalsetele suhetele ja

kaja kallas

– Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Varssavis Poola peaministri Donald Tuskiga, kellega arutati Ukraina toetamist ja Läänemere regiooni julgeolekut.

Eesti peaminister rõhutas kohtumisel, et Ukraina vajab kiiresti laskemoona, aga ka pikaajalist sõjalist abi. “Eesti

error: Sisu on kaitstud!