Erakorralised uudised
vangla

Hukkamise-laadse aumõrva toime pannud Soome mees sai eluaegse vangistuse kuid istus vähem kui 10 aastat

Oma õetütre hukkamise-laadselt mõrvanud mees otsustati eluaegsest vangistusest vabastada vähem kui 10 aasta möödumisel karistusest. Helsingi ringkonnakohus otsustas asja täna.

Mõrv toimus Saksamaal Lüdenscheidis parklas 2008. aastal. Mees tappis oma 20-aastase õetütre, tulistades teda püstolist pähe. Kohus kirjeldab mõrva hukkamise-laadsena, vahendab MTV.

Mõrva põhjuseks oli naise „läänelik elustiil”, seega oli tegu aumõrvaga.

Ohver ei olnud nõustunud elama nii, nagu tema pere ja sugulased nõudsid. Ohvri alaealist venda ja nõbu peeti kaasosalisteks.

Saksamaa Hageni kohus mõistis mehe mõrva eest eluks ajaks vangi juulis 2013. 2015. aastal anti mees karistuse kandmiseks Soomele välja, kuna ta oli enne mõrva elanud Soomes ja omab Soome kodakondsust.

Eelmise, 2022. aasta lõpus taotles mees tingimisi vabastamist. See oli teine ​​kord, kui mees palus enda vabastamist.

Esimesel korral jäeti taotlus rahuldamata, kuid täna otsustas Helsingi ringkonnakohus, et mees pääseb käesoleval aastal tingimisi vabadusse.

Eluaegsest vanglakaristusest vabanemiseks peab veetma vanglas vähemalt 12 aastat. Kuigi mees sai eluaegse vanglakaristuse vähem kui 10 aastat tagasi, veetis ta aastaid vanglas ka enne seda.

Mees vahistati kuriteo eest Süürias aastal 2009. Pärast seda oli mees kuni karistuse mõistmiseni vangis Süürias, Soomes ja Saksamaal. Vabastamise otsustamisel võetakse arvesse karistusele eelnenud vabadusekaotuse aega.

Helsingi ringkonnakohtu hinnangul toetas mehe vabastamist muu hulgas tema rikkumisteta vangistus ja ulatuslik sotsiaalne tugivõrgustik. Mehel ei ole ka ainete kuritarvitamise probleemi ning riskihinnangu põhjal ei peeta teda ilmseks ohuks teistele.

Leiti, et mees töötas omal algatusel eluaegse vanglakaristuseni viinud kuritegu mõjutanud väärtushinnangute ja hoiakutega. Samas pole mees kunagi mõrva toimepanemist tunnistanud.

Ta ei tunnistanud tegu isegi siis, kui Helsingi ringkonnakohus arutas vabastamise asja.

Küll aga määras ringkonnakohus, et mehe võib vabastada pärast seda, kui ta on kokku 15 aastat trellide taga veetnud – arvestades kohtuotsuse eelset vabadusekaotust, ehk käesoleva aasta mais.

Pärast seda on mees kuue kuu jooksul järelevalve all, seejärel kolm aastat katseajal. Kui mees paneb toime uue kuriteo, võib talle määrata kolmeaastase jääkkaristuse

eestinen.fi

Vaata ka:

men flirting 850x560 1

Kuidas aru saada, kas keegi on sõbralik või flirdib?

Tänapäevane kohtinguelu peaks justkui aina lihtsamaks muutuma, sest igaühe telefonis ja arvutis on võimsaid abivahendeid,

naine

MILLISED TÄHEMÄRGID ON KÕIGE KEHVEMAD PERENAISED?

Kõik kaksteist tähemärki on teatud määral erinevad ning neil on ühtlasi nii positiivseid kui ka