942856 10153458474087810 889234364295162234 n

Hoiuseintressid on toonud klientidele 35 miljonit eurot

Raha hind on kasvanud ja see väljendub ilmekamalt hoiuseintresside tuludes. Kui eelmise aasta 9 kuuga maksis SEB oma klientidele hoiuste eest intresse 1,1 miljonit eurot, siis käesoleva aasta 9 kuuga oleme klientidele maksnud hoiuste eest juba ligi 35 miljonit eurot.

Ka arvelduskontol olev raha läheb hinda

30 protsenti eraklientide rahast on paigutatud tähtajalisele hoiusele. Ülejäänud 70 protsenti hoiustest võiks samuti teenida intressi, kuna raha hind on kasvanud. SEB hakkabki esimese pangana Eestis klientide arvelduskontol olevale rahale jälle intressi maksma. Ka see raha, mida ei ole võimalik pikemaks tähtajaks paigutada hoiusele, teeniks kliendile väikest, kuid stabiilset tulu. Prognoosime, et SEB kliendid teenivad seeläbi täiendavat tulu ligi 2,5 miljonit eurot aastas.

Miljard eurot uutesse äriplaanidesse

SEB on tänavu toetanud enam kui 5300 äriplaani elluviimist kogusummas enam kui miljard eurot. Ettevõtete hoiused, mis veel esimesel poolaastal kasvasid, hakkasid aasta teises pooles kahanema – aastases võrdluses on ettevõtete hoiuste portfell vähenenud 2,9 protsenti. Hoiused vähenevad uute investeeringute tõttu, kuid ettevõtted kasutavad sääste ka äritegevuse käigushoidmiseks keerulises majanduskeskkonnas.

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!