Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania lubab külmunud akende ja lumevabade hommikute imet, kuid kahjuks on tegemist pettusega.

Reklaamitud seade, mida esitletakse lihtsa paigaldusena autosse ja mida väidetavalt toidab päikeseenergia, lubab kuni kolme aasta pikkust efektiivset jääeemaldust. Seadme molekulaarne aktiveerimine peaks tekitama lumes ja jääs kiire sulamise. Kaubad1.ee veebikaubamajas maksab see seade 19,35 eurot, kolme ostes 34,83 eurot. Arvukad positiivsed arvustused Eesti klientidelt tunduvad seadet toetavat, kuid süvenedes selgub tõde.

Kaubad1.ee ei kuulu Eesti E-kaubanduse Liidu usaldusmärgisega e-poodide nimekirja, mis on esimene ohumärk. Lisaks on kahtlaseid veebilehti jälgiv organisatsioon WebParanoid andnud kaubad1.ee-le “pettus” märgise.

Nelli Teataja uurimistöö paljastab petuskeemi tagamaad. Nimetatud “elektromagnetilis-molekulaarne sulataja” osutub tegelikult Alibabas müüdavaks 1,55 euroseks autolõhnastajaks. Skeem seisneb odavate Hiina õhuvärskendajate hankimises, nende ümberpakendamises ja turustamises kui kallid tehnoloogilised seadmed. Sotsiaalmeedia reklaamid ja võltsitud veebilehed aitavad petturitel oma ohvreid eksitada, kuid lõppkokkuvõttes on tegemist vaid plastmassist lõhnakontaineriga, mitte nanotehnoloogiaga.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!