2.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
UudisedHispaania ootab turiste juba alates 21. juunist.

Hispaania ootab turiste juba alates 21. juunist.

Kuu aega on vähemalt Hispaanias päris pikk aeg. Selle aja jooksul on Hispaania ametlikud seisukohad turismile avamise suhtes olnud nagu eestlaste peolauas: algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama.

 

Kui mai alguses teatati, et välisturiste ei plaanita riiki lubada enne oktoobrit ja seegi tähtaeg oli küsimärgi all, siis juuni esimesel nädalal kinnitati, et Hispaania piirid avatakse välisriikidest saabujatele alates 1. juulist. Nüüd on seda tähtaega veel 10 päeva poole ettepoole toodud ning Euroopa Liidu liikmesriikidest saab Hispaaniasse ilma karantiininõudeta reisida juba alates pühapäevast 21. juunist. Ainsaks erandiks on Portugal, kuid seda Portugali palvel. Nimelt on 1. juulil Hispaania kuninga ja Portugali peaministri osavõtul kavas Hispaania-Portugali piiri pidulik taasavamine.

 

 

Hispaanias on plaanis läbi viia ka turismi pilootprojekt Baleaari saartel, kuhu koostöös Saksa valitsusega reisib 10 900 Saksa turisti juba enne 21. juunit. Turiste ollakse juunis valmis vastu võtma ka Kanaaridel, kuid esialgu soovivad sealsed võimud, et kõik saabujad teeks lennujaamas Covid-19 testi. Loodetavasti see nõue peagi kaotatakse.

Enne juulit Hispaaniasse siiski väga palju turiste ilmselt ei saabu, sest lennufirmade graafikud on arvestanud piiride avamisega juulis.

 

Alates 8. juunist ei kehti Hispaaniast Eestisse saabujatele enam kohustuslik 14 päevane karantiin, seega reisimiseks takistusi enam pole.

Allikas. http://www.trip.ee

Veel artikleid