Erakorralised uudised
Helir Valdor Seeder 2011

Helir-Valdor Seeder: koalitsioon tahab uurimiskomisjoni moodustamise kiiresti läbi kukutada

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on koalitsioon kutsunud kokku erakorralise Põhiseaduskomisjoni istungi neljapäeva varahommikuks, et arutada uurimiskomisjoni moodustamist seoses Kaja Kallase idavedude skandaaliga.

Seederi sõnul teatas komisjoni värske esimees teisipäevasel istungil ootamatult, et ta kutsub neljapäeva hommikuks erakorraliselt kokku põhiseaduskomisjoni istungi, mille ainsaks päevakorrapunktiks on idavedude skandaali uurimiskomisjoni teema. Täpsemalt on koalitsiooni plaan see ettepanek kiirelt maha hääletada.

„Eesti 200 ja sotsiaaldemokraadid on otsustanud peaministri idarahaskandaali õigustamiseks moodustada Reformierakonnaga ühisrinde. Koalitsiooni saadikud surusid põhiseaduskomisjonis läbi ettepaneku, et arutada uurimiskomisjoni moodustamise küsimust neljapäeva hommikul kell 8.30. See näitab selgelt, et sisulist arutelu ei soovita ning teema üritatakse võimalikult kiiresti laua pealt ära saada,” rääkis Seeder.

Isamaa fraktsiooni esimehe sõnul on iga päevaga küsimusi ainult juurde tekkinud: „Eile vahendas meedia uue infona, et Kaja Kallas sõlmis abikaasa firmaga laenulepingu pärast Metaprindi külastamist. Uurimiskomisjon annaks Riigikogule täiendavad tööriistad selliste juhtumite uurimiseks.”

Seeder kutsus üles Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide saadikuid uurimiskomisjoni moodustamist toetama. „Selgus ja tõde on vaja välja selgitada. See on kõigi huvides, ka valitsuskoalitsiooni enda maine ja usaldusväärsuse taastamiseks.”

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 15 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: MõõgadTäna võib sul tulla ette väljakutseid, mis nõuavad

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 15 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on hea päev alustada uusi projekte. Sinu energia