Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
kohus

Harju maakohus mõistis täna kõik 3 Porto Franco kohtuprotsessi süüdistatavat õigeks.


Harju maakohus kuulutas kolmapäeval kõik kolm nn Porto Franco kohtuprotsessi süüdistatavat õigeks. Keskerakonda, selle endist peasekretäri Mihhail Korbi ning ärimeest Hillar Tederit süüdistas prokuratuur mõjuvõimuga kauplemises. Kohtunik Aime Ivanson leidis kolmapäeval, et nad ei ole süüdi, nagu kirjutab Eesti Ekspress.

See otsus tähendab ka seda, et Hillar Teder ei pea kandma riigiprokurör Taavi Perni nõutud poolteise aasta pikkust vangistust. Keskerakond ei pea maksma miljonit eurot rahalist trahvi riigieelarvesse ning 120 000 eurot, mille Hillar Teder erakonnale annetas, jääb parteile alles. Mihhail Korbile nõudis süüdistaja poolteist aastat tingimisi vangistust.

Kohtu all olnutele hüvitatakse nende advokaadikulud, sealhulgas 166 000 eurot Tederi kaitsjale, ligi 50 000 eurot Korbi kaitsjale ja 54 000 eurot Keskerakonna kaitsjale.

Siiski tuleb märkida, et see kohtuotsus ei ole veel jõustunud ja riigiprokuratuur võib seda soovi korral vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus.

Mullu mais esitas riigiprokuratuur Hillar Tederile, Mihhail Korbi ja MTÜ-le Eesti Keskerakond süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises. Süüdistuse järgi kasutas Keskerakonna toonane peasekretär Mihhail Korb isiklikku ja erakonna mõjuvõimu Tallinna linnapea Hillar Tederi ja Porto Franco huvides, et anda Tederile ebaõiglane eelis servituuditasu määramisel. Selle vastutasuks oli Teder valmis toetama Keskerakonda kuni miljoni euro suuruse annetusega.

Porto Franco kriminaalasi jagunes mitmeks osaks ning mullu esitati süüdistused esimesele kahtlustatavate ringile, sealhulgas Kersti Krachtile ja Hillar Tederile.

Porto Franco skandaal, mis algas 2021. aastal, oli üks sündmusi, mis viis Jüri Ratase valitsuse lagunemiseni.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!