Uudised

Harju maakohtus algas sel nädalal kohtuprotsess kohtunik Eveli Vavrenjuki ja tema kaassüüdistatavate üle, kes oma süüd ei tunnistanud.

Riigiprokurör Alar Lehesmets tegi ülevaate süüdistusest ning süüdistatavad Eveli Vavrenjuk, pankrotihaldur Sirje Tael, vandeadvokaat Olev Kuklase ja talle kuuluv advokaadibüroo Kuklase ja Partnerid ning Mark Vavrenjuk ja Mirko Vavrenjuk kinnitasid kohtule, et ei tunnista end süüdi.

Kohus alustab teisipäeval kelmuse episoodis prokuratuuri tõendite uurimist, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

Riigiprokuratuur süüdistab Eveli Vavrenjukki altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises. Pankrotihaldur Sirje Taela, vandeadvokaat Olev Kuklast ja talle kuuluvat advokaadibürood Kuklase ja Partnerid altkäemaksu andmises.

Süüdistuse kohaselt on Vavrenjuk eelistanud oma tuttavaid pankrotimenetluste halduritena ning teinud enda sõpruskonda kuuluvate pankrotihaldurite suhtes soodsaid otsuseid. Nende eest on ta saanud endale ja oma perekonnaliikmetele vastuteeneid.

Lisaks süüdistab prokuratuur Eveli Vavrenjukki, Mark Vavrenjukki ja Mirko Vavrenjukki kelmuse katses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Süüdistus on esitatud õigusabiteenuse osutamisel esitatud õiguskulude ebaseaduslikus väljanõudmises. Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

Vavrenjukile esitati süüdistus ka isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises omakasu eesmärgil. Süüdistuse kohaselt on Vavrenjuk edastanud talle vaid kohtunikuameti tõttu kättesaadavaid andmed enda pereliikmele, et viimane saaks õigusabi teenust osutada.

Süüdistatavad eitavad kuritegusid kategooriliselt.

Jaga
Back to top button