Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kaubanduskeskuse tulekahju 21.02 2

FOTOD: Tallinnas põles Kristiine kaubanduskeskus

21.02 kell 16.16 sai häirekeskus teate põlengust Kristiine kaubanduskeskuses. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid viie kutselise ja nelja vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Esimesed päästjad olid sündmuskohal kell 16.25.

Eile veerand viie paiku laekus häirekeskusele teade, et Kristiine kaubanduskeskuses on tööle rakendunud automaatne tulekahjusignalisatsioon. Päästjad nägid juba sõites keskusest musta suitsusammast. Kohale jõudes nähti lisaks suitsule ka leeke keskuse raudteepoolses kaubaväljastuspunktis. Alanud oli ka kaubanduskeskuse täielik evakuatsioon ning hoonesse sisenesid päästjad veendumaks, et maja on inimestest tühi. Samaaegselt alustati väljastuskeskuse kustutamisega.

Kella 16.43ks oli selge, et keskus on külastajatest tühi ja päästjad said täielikult keskenduda tulekahju kontrolli alla saamisele. Tulekahju ei levinud väljastuspunktist kaugemale ning suureks abiks tulekahju leviku piiramisel oli kaubanduskeskuse enda sprinklersüsteem, mis ümberkaudsetes ruumides rakendus. Kui leegid väljastuspunktis kontrolli alla saadi, avati konstruktsioone, et tulepesasid leida ja likvideerida.

Tulekahju lokaliseeriti kella 17.47ks ning likvideeriti kella 19.53ks. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus. Kiirabi vaatas kohapeal üle viis keskuses viibinut, kuid keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

21.02 kell 16.54 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval tuleb sõiduauto kapoti alt suitsu. Kohale jõudnud päästjad kustutasid põleva Volvo vahuaine ning veega. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse masina elektrisüsteemi rikkest.

21.02 kell 17.00 sõitsid päästjad Mustamäele A. H. Tammsaare tee 16-kordse kortermaja juurde, kust oli tulnud teade põlengust 6. korruse korterist. Kohale tõtanud päästjad said kiiresti korterisse sisse ning avastasid eest toidukõrbemise, mis oli kustutatud enne päästjate jõudmist. Ruumid tuulutati.

hakkeveok 1 1
FOTOD: Tallinnas põles Kristiine kaubanduskeskus 6
Kaubanduskeskuse tulekahju 21.02 2
FOTOD: Tallinnas põles Kristiine kaubanduskeskus 7
Kaubanduskeskuse tulekahju 21.02 3
FOTOD: Tallinnas põles Kristiine kaubanduskeskus 8
Kaubanduskeskuse tulekahju 21.02 1
FOTOD: Tallinnas põles Kristiine kaubanduskeskus 9

Harjumaa

21.02 kell 12.07 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Klooga maantee ääres metsas on koer libisenud kallakust alla jõe jääle. Koer oli libisenud ligi 10 meetrit allapoole ning murdnud oma jalaluu. Teataja oli koera perenaine, kes ise ei pääsenud oma koerale ligi. Sündmusele reageerisid Muraste vabatahtlikud ning Keila kutselised päästjad. Päästjad liikusid kallakust alla, asetasid viga saanud koera päästekorvi ning tõid looma tagasi üles. Kella 13.22ks oli koer antud üle omanikule, kes sõitis vigastatud lemmikloomaga loomakiirabisse.

21.02 kell 17.02 said päästjad kutse Saku valda Kajamaa külla Saku-Tõdva teele, kus oli purunenud veoauto kraana hüdrovoolik. Selle tagajärjel oli teele valgunud umbes kümme liitrit hüdroõli. Päästjad katsid loigu absorbentainega.

21.02 kell 22.28 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Loo alevikku Saha teele, kust oli tulnud teade põlengust tööstushoones. Lasnamäe päästjad olid sündmuskohal kell 22.37 ning nägid, et põleng asub eraldiseisvas kambris, mis on ülejäänud tööstuskompleksist eemal. Põleng ise asus kambri seina sees isolatsioonis. Päästjad tegid kambri seintesse avamised ning jahutasid seinasiseseid tulepesasid. Kella 23.37ks olid kustutustööd lõppenud ning hoone valve anti üle objekti omanikule.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!