Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Sinikula liiklusonnetus 2.12 III

FOTOD: Tallinn-Tartu maanteel, põhjustas põder raske avarii.

2. detsembril kell 17.22 teatati Tallinn – Tartu mnt 149. km Sinikülas auto ette jooksnud põdra tõttu kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Põder pääses tervelt ja jooksis metsa. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid kõrvalistmel viga saanud naise autost lisavigastusteta kätte saamiseks sõiduki B piilari ja ukse. Kannatanu pandi vaakumlahasesse ja transporditi kiirabiautosse. Kummagi sõiduauto juhid ja ühes autos olnud koer tõsisemalt viga ei saanud.
Lisatud pildid, autor Lõuna päästekeskus

Sinikula liiklusonnetus 2.12 III
Sinikula liiklusonnetus 2.12
Sinikula liiklusonnetus 2.12 II

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 1. – 4. detsember 2023

Praegu kehtib päästeameti siseveekogude jääle mineku keeld. Päästeameti hinnangul peab inimesele turvaline jää olema vähemalt 10 sentimeetri paksune. Siiski hoiatame, et jääle minek on alati ohtlik, jääl liikuja peab sellega arvestama ning kasutama turvavarustust, mille hulgas jäänaasklid. Nädalavahetusel patrullisid päästjad veekogude ääres ja paari õnnetuse ennetamiseks kutsuti jäält ära keelust üle astunud kalamehed. Tartu lähedal Kabina karjääris kutsuti kalameestele lisaks jäält ära ühe kalamehega kaasas olnud lapsed. Lastele jääle minekut innustavat eeskuju anda jääle mineku keelu ajal on äärmiselt vastutustundetu.

Jõgevamaa
1. detsembril kell 14.29 teatati Mustvee vallas Kääpa külas kaubiku, sõiduautoga ja väikebussiga juhtunud liiklusavariist. Päästjad tagasid tuleohutuse, eemaldasid teelt välja lekkinud vedelikest tingitud reostuse ning aitasid tagada liiklusohutust. Viga sai sõiduautojuht ja kolm kaubikus olnud inimest, kes haiglasse viidi. Väikebussi reisijad viga ei saanud. Hiljem aitasid päästjad tee vabastada ja hüdrauliliste tööriistadega avariilisi sõidukeid lõikuda, et neid treileritele saada.

3. detsembril kell 18.22 käisid päästjad Mustvee vallas Separa külas eemaldamas teelt murdunud ja liikluse sulgenud puud.

Põlvamaa
2. detsembril kella 5.32 ajal käisid päästjad Põlva vallas Jaanimõisa külas metskitse ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid teed vabastada, raskelt vigastatud kitsele kutsuti järgi jahimehed. Auto sai kerekahjustusi.

3. detsembril eemaldati Põlva vallas Padari külas ja Eoste külas teedelt murdunud puud.

Tartumaa
Päästjad käisid Tartumaal alates reede hommikust 6 väljakutsel eemaldamas murdunud puid teedelt ja ühel korral elektriliinilt.

1. detsembril kell 16.59 teatati, et Elva vallas Purtsi külas sõitis auto murdunud ja teele kukkunud puule otsa. Päästjad eemaldasid puu teelt ja aitasid esiosale kahjustusi saanud auto teele tagasi. Sõiduk jätkas teed.

Kella 17.04 ajal käisid päästjad Elva vallas Tännasilma külas põdra ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Loom hukkus kokkupõrkes, põdra korjuse viisid ära jahimehed. Viga saanud sõidukile kutsuti järgi puksiir.

2. detsembril kell 10.47 teatati Tartumaal Luunja vallas Kabina külas hoolimata jääle mineku keelust karjääri jääle läinud inimestest. Päästjate saabudes oli eri kohtades jääl kolm kalameest, kellest ühega kaasas kolm last. Päästjad selgitasid ennast ja ka lapsi ohtu seadnud kalameestele, et jää on liiga õhuke ja sellele minevad inimesed riskivad oma eluga. Selle tõestuseks vajus üks pinnaltpääste varustuses päästja läbi kolmesentimeetrise jää. Kalamehed ja lapsed lahkusid ning õnneks keegi rohkem läbi ei vajunud.

Praegu kehtib päästeameti siseveekogude jääle mineku keeld. Päästeameti hinnangul peab inimesele turvaline jää olema vähemalt 10 sentimeetri paksune. Jääle mineja paneb ennast ohtu ja täiskasvanud annavad eeskuju lastele, kellele täiskasvanute tegevus nõnda ohutu tundub. Läbi jää vajuv inimene kaotab külmas vees tegevusvõime loetud minutitega. Jääaugust iseseisvalt välja saamine on suur jõupingutus täiskasvanule ja enamasti üle jõu käiv lastele. Palume lapsevanematel selgitada lastele õhukese jääga seotud ohte ning keelata neil sellele minek.

Lõuna-Eesti päästjad patrullisid nädalavahetusel veekogude ääres, et kontrollida jääle mineku keelust kinni pidamist. Paari järve pealt tuli jääle mineku keeldu rikkunud kalamehed ära kutsuda, õnneks päästjate teada keegi jääst läbi ei vajumise tõttu surma ei saanud.

Suitsuandur teatas tulekahjuohust
2. detsembril kella 18.23 ajal andis suitsuanduri häire Tabivere alevikus Tuuliku tn kortermajas märku tulekahjuohust. Päästjad leidsid häire järgi korteri, kus köögis pliidil potis kõrbes toit. Pliit lülitati välja, potti valati vett ja tulekahjuoht taandus. Ohust märku andnud suitsuandur avastati aga aknalaualt. Kõrvaltoast leiti korterielanik, kellele selgitati, et laest alla võetud andur ei tarvitse tulekahjust piisavalt vara märku anda ja toitu ei tohi omapäi valmima unustada. Elanik väitis, et oli anduri patarei vahetuseks alla võtnud ja see ununenud tagasi panna. Seekord lõppes ohuolukord õnnelikult, kuid pliidil süttiv toit võib halbade asjaolude kokkulangemisel süüdata ümbruse ning kaasa tuua tõsised kahjud ja isegi inimohvrid.

Tabivere Tuuliku toidukorbemine

Valgamaa
Päästjad käisid Valgamaal alates reede hommikust 23 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid. 4. detsembri öösel oli üks ja varahommikul üks väljakutse seotud lumeraskuse all purunenud elektriliinidega. Ohualad märgistati lindiga ja juhtunust teavitati elektrikke.

3. detsembril kell 16.53 teatati, et Tõrvas Puiestee tänaval on parklas murdunud puu. Päästjad eemaldasid puu ja märkasid veel mitut parkla pool kaldu vajunud murdumisohus puud. Parklas olnud sõidukite juhte teavitati ja nad parkisid oma autod ohutumasse kohta. Ohuala suleti lindiga.

Torva Puistee parkla puud

Viljandimaa
Päästjad käisid Viljandimaal alates reede hommikust 13 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

2. detsembril kell 8.28 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Vihi külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed. Viga saanud juhi viis kiirabi haiglasse.

3. detsembril kell 11.13 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Vastemõisa külas paisjärve jäält ära kutsumas kahte keelust hoolimata jääle läinud kalameest. Õnnetust õnnestus ennetada ja selgitustöö järel kalamehed lahkusid.

3. detsembril kell 10.21 andis Viljandis Kauge tänava eramus vingugaasianduri häire märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et vingugaas imbus tuppa liiga vara suletud ahjusiibri tõttu, tulekahjuohtu ei olnud. Siiber avati ja ruumid tuulutati. Päästjad hoiatavad, et vingugaas on ülimürgine nähtamatu ja lõhnatu gaas. Selle õhust tuvastamiseks peab tahkekütteseadmetega hoones olema vingugaasiandur, mille kasu antud sündmus ka ilmekalt näitas.

Võrumaa
Päästjad käisid Võrumaal alates reede hommikust 13 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.
(Lisatud pilt reedel Rõuge vallas Saru külas murdunud puude eemaldamistest, autor Lõuna päästekeskus)

Rouge Saru 1.12 kell 14.25
Rouge Saru 1.12 kell 15.14

2. detsembril kell 20.18 teatati Rõuge vallas Krabi külas purunenud elektriliinist, mis pillub sädemeid. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

3. detsembril kell 1.41 teatati saunapõlengust Rõuge vallas Vakari külas. Selgus, et süttinud oli järelkärule paigaldatud ratastel saunamajaga, mis oli kasutuseks renditud. Varasemad saunakasutajad piirasid põlengu levikut käsikustutitega ja hoidsid ära sauna täieliku süttimise ning ohu elumajale. Saunas oli käidud õhtul 22 ajal. Kerise ümber põles läbi põrand ja käru põhi, millest keris läbi vajus. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 2.31.
(Lisatud pildid, autor Lõuna päästekeskus)

Vakari saunamaja3
Vakari saunamaja2

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!