Erakorralised uudised
kaerauad

FOTOD: Politsei pidas kinni mehe, kelle autost leiti amfetamiiniPolitsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 48-aastase mehe, kelle autost leiti ligi 150 grammi amfetamiini.

Politsei leidis amfetamiini 48-aastase mehe sõidukist, kui patrull pidas 6. oktoobril Raplamaal Kohila vallas kinni Chrysleri, millel polnud korrektset registreerimismärki.

„Patrull märkas, et autol oli isetehtud registreerimisnumber ja andis selle juhile peatumiseks märguande. Autojuhil olid narkojoobe tunnused ja ta kõrvaldati autoroolist. Autot kontrollides leidsid politseinikud mitu plastpakendit tundmatu pulbriga, kokku oli seda ligi 150 grammi. Ainele tehtud kiirtest näitas, et tegemist on amfetamiiniga, kuid täpsema vastuse annab ekspertiis,“ rääkis Kesk-Eesti politseijaoskonna uurija Tanel Alasmaa.

2048 1397 max

Politsei pidas mehe kinni ja talle esitati kahtlustus narkootilise aine suure koguse omamise eest. „Seda, kas ta võis tegeleda ka narkootikumide müümisega, selgitame alustatud kriminaalmenetluses,“ ütles Alasmaa.

Alasmaa sõnul tuvastas mehe sõiduki peatanud patrull, et mehel pole juhtimisõigust ja teda on ka varem juhtimisõiguseta autoroolist tabatud. Korduva juhtimisõiguseta autojuhtimise eest alustas politsei mehe suhtes samuti kriminaalmenetlust.

Prokuratuur taotles kinnipidamisele järgneval päeval, 7. oktoobril, kohtult ka mehe vahistamist. Pärnu maakohus nõustus prokuratuuri seisukohtadega ja võttis mehe kaheks kuuks vahi alla.

1738 2048 max

„Kuivõrd 48-aastast meest on sarnaste rikkumiste eest nii kriminaal- kui väärteokorras korduvalt karistatud ning mees on kahtlustatav ka teises käimasolevas kriminaalmenetluses, leidis prokuratuur, et tema puhul on oht jätkuvate kuritegude toimepanemiseks. Pärnu maakohus nõustus prokuratuuri seisukohaga ja leidis, et arvestades kuriteo asjaolusid ning kahtlustatava eelnevat käitumist, on vahistamine igati põhjendatud,“ sõnas Lääne ringkonnaprokurör Aarne Pruus.

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus