Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Erikomisjon arutab serveri- ja kontoriruumide turvalisust

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada serveri- ja kontoriruumide turvalisust.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on vaja teada, kas riigi IT-taristuga seotud ruumide füüsiline turvalisus on tagatud. „Riigikontrolli positiivsele üldhinnangule vaatamata leiti siiski mõningaid puudusi serveri- ja kontoriruumide füüsilise turvalisuse tagamisel,“ ütles ta.

Auditeeritud kümne riigiasutuse ning ühe avalik-õigusliku juriidilise isiku serveriruumides ja serveriruumide tööks vajalikes tehnilistes ruumides olid vajalikud turvameetmed üldjuhul rakendatud. IT-majade kontoriruumides rakendati esmaseid vajalikke turvameetmeid füüsilise turvalisuse tagamiseks ja volitamata ligipääsu riski ruumidesse oli vähendatud aktsepteeritavale tasemele.

Erikomisjoni istungile on kutsutud Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi halduse asekantsler Alo Aasma, Riigi Infosüsteemi Ameti järelevalve osakonna juhataja asendaja ja juhtivekspert Erika Adams, Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Joel Sarv, Eesti Rahvusringhäälingu haldusdirektor Janar Vilde, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse kõneside ja andmekeskuste osakonna juhataja Toomas Vahi, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ja Riigikontrolli vanemaudiitor Toomas Viira.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!