Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
Elron rong

Elron plaanib rongiliini Tartu ja Riia vahel

Elron kaalub uue rongiliini avamist Tartu ja Riia vahel ning on selleks saanud Kliimaministeeriumilt järgmise aasta riigieelarvest 300 000 eurot eeltöödeks. Praegu saavad reisijad liigelda Tartust Riiga Valga kaudu, kuid paljud tartlased on soovinud otseühendust.

Tartu linnapea Urmas Klaas on optimistlik, uskudes, et võib-olla alates järgmise aasta teisest poolest on otseühendus Tartu ja Riia vahel võimalik. Klaas märkis, et ideaalne oleks alustada rongiliiniga turismihooaja alguses, soovides, et see liin püsiks pikemalt.

Kliimaministeeriumi raudtee valdkonnajuht Indrek Laineveer selgitas, et rong sõidaks Tartust Riiga Valga kaudu, tehes kaks peatust. Rongi käivitamise ettevalmistused on mahukad, sealhulgas muudatused Elroni ohutusjuhtimises, kuna ohutustunnistus peab kehtima ka Lätis. Lisaks peavad rongis olevad teenindajad valdama läti keelt.

Elroni juhatuse liige Märt Ehrenpreis ütles, et praegu tegeletakse lubade taotlemisega erinevatest asutustest. Ta loodab, et lähikuudel saab selgemaks rongiliini teostatavus. Ehrenpreis mainis ka, et rong võiks esialgu sõita üks kord päevas ja arvestades nõudlust, võib rong olla kolme vaguni pikkune.

Rahastus rongiliini käivitamiseks ja opereerimiseks on hetkel tagatud järgmise aasta lõpuni. Siiski vajab liini pikaajaliseks ja tihedamaks opereerimiseks alates 2025. aastast ligikaudu kaks miljonit eurot riigitoetust.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!