Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
ekre

EKRE volikogu avaldus: Valitsuse jõupoliitikale tuleb avaldada üldrahvalikku vastupanu!

EKRE volikogu kutsub üles avaldama Reformierakonna valitsuse jõupoliitikale seaduslikku vastupanu, et takistada Eesti majandust ja rahva toimetulekut kahjustava poliitika elluviimist.

Kaja Kallase juhtimisel on Eesti majanduslangus juba teist aastat euroala suurim, hinnad on tema ametiajal tõusnud kolmandiku võrra. Absoluutses vaesuses elavate inimeste arv on kasvanud kaks ja pool korda ehk ligi 50 000 inimeseni. Vabu töökohti on kolmteist korda vähem kui töötuid. Sellest halvem olukord valitses viimati 2010. aasta sügisel, suure kriisi ajal. Pole kahtlust, et maksude tõstmise järel halveneb Eesti majanduse olukord veelgi: ettevõtted sulgevad uksi, tööpuudus suureneb, hinnad tõusevad ja abivajajate hulk kasvab.

Riigikogu opositsioonierakondade püüdlustele hoida ära Eesti riigi tulevikku kahjustavaid arenguid on võimuliit vastanud kompromissi välistava jõupoliitikaga. Tulekul on vaenukõneseadus, millega valitsus kehtestab sisuliselt riikliku tsensuuri, võimaldades sellega ainult ühe kindla ideoloogia juurutamist ning teisitimõtlejate tagakiusamist ja vaikima sundimist. Võimuliit juhib Eestit kindlate kätega parlamentaarsest demokraatiast autokraatiasse, jättes Riigikogule vaid dekoratiivse rolli ja lülitades opositsiooni poliitilisest protsessist välja.

Juhime tähelepanu, et Reformierakonna, Eesti 200 ja SDE koalitsioon ei ole valijate silmis enam legitiimne, kuivõrd viimaste avaliku arvamuse küsitluste järgi toetab kõiki võimuerakondi kokku ainult kolmandik valijatest. Suuremale osale kodanikest on valitsuse poliitika vastuvõetamatu.

EKRE volikogu hinnangul tuleb koalitsiooni ja valitsuse survestamist jätkata, et sundida neid arvestama ühiskonna vastuseisu ja laia kandepinda esindava opositsiooniga. Surve lõdvendamine tähendaks ebademokraatlike jõudude võitu ja parlamentarismi hääbumist. Juhul kui Riigikogu teised opositsiooniparteid, Keskerakond ja Isamaa, otsustavad muganduda kodustatud ja n-ö heaks opositsiooniks, seda lootuses sõlmida valitsusega kokkuleppeid, veavad nad alt nii oma valijaid kui ka suurt osa eesti rahvast.

EKRE on seisukohal, et kõik selle Riigikogu koosseisu ajal tehtud ja planeeritavad maksutõusud tuleb ära jätta. Kriisis olles ei tohi riik makse tõsta ega elanike ja ettevõtete rasket olukorda veelgi raskemaks muuta. Eelarve tasakaalu saavutamiseks tuleb ümber vaadata kulutused, mis ei ole valimistel mandaati saanud ja mille järele puudub otsene vajadus. Plaanitud kujul tuleb ära jätta või edasi lükata ka tulumaksureform. Kärpeid tuleb teha ülepaisutatud riigisektori, mitte laste arvelt. Peretoetused tuleb tõsta endisele tasemele ning abielu mõiste tuleb panna rahvahääletusele.

Oma rahva heaolust hooliv, demokraatlik ja tulevikku suunatud poliitika on võimalik, aga selleks tuleb rahva ühisel jõul lõpetada praeguse valitsuse ebapädev, ebaõiglane ja ebalegitiimne jõupoliitika. Kutsume rahvast, sealhulgas erialaliite ja vabaühendusi kasutama kõiki seadusega ette nähtud võimalusi – avalikke kirju, petitsioone, kampaaniaid, meeleavaldusi ja streike –, et takistada valitsusel oma otsuste elluviimist. Ärme lubame Reformierakonna valitsusel Eestile rohkem kurja teha!

Põltsamaal
10. detsembril 2023
Allikas: Uuued Uudised

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!