Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
RK Martin Helme

EKRE esitas riigieelarve projekti ja sellele järgnevatele seaduseelnõudele ligi 2700 muudatusettepanekut.

Detailsemalt esitasid EKRE liikmed riigieelarvele umbes 700 ettepanekut. Lisaks tõid nad välja ligikaudu 2000 parandusettepanekut neile seadustele, mis on eelarve vastuvõtmiseks hädavajalikud.

“Valimistel ei antud praegusele valitsusele volitusi maksude ja muude koormiste suurendamiseks ega uute kehtestamiseks. Kaja Kallase ja Mart Võrklaeva juhitavat poliitikat ei toeta isegi nende enda valijad. Eesti majandus on seitsmendat kvartalit järjest languses. Selles olukorras on maksude tõstmine eelarveaua suurendamiseks kõige ebasobivam. Optimaalne oleks maksude langetamine, et toetada majanduskasvu ja suurendada maksutulusid. Fookus peaks olema inimeste toetamisel,” selgitas Helme.

Helme kritiseeris valitsuse otsust eraldada suured summad nn. rohepöörde elluviimiseks. Ta väitis, et see tugevdab teatud ärimeeste positsioone, kes on valitsusega heas suhtes, ning kahjustab tavakodanikke.

Helme lisas, et EKRE on ainus opositsioonierakond, mis aktiivselt opositsioneerib eelarve vastuvõtmisele. “Isamaa ja Keskerakond on muutunud järeleandlikumaks ja näivad soovivat paremat suhtlust Kaja Kallasega,” märkis ta.

Jüri Ratas, Keskerakonna fraktsiooni liige, teatas ERR-i saates, et Keskerakond tegi eelarvele 30 ettepanekut.

EKRE jätkab riigikogus aktiivset opositsiooni kõigi seaduseelnõude suhtes. Martin Helme, EKRE esimees, teatas, et nende eesmärk on valitsuse vahetamine ja erakorraliste valimiste korraldamine.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!