Eestis on viimase kümne aasta jooksul vähenenud alkoholi tarbimine ja viimase kuue aasta jooksul suitsetamine, selgus tervise arengu instituudi (TAI) reedel avaldatud tervisekäitumise uuringust. Mõne korra nädalas või sagedamini tarvitab alkoholi umbes veerand vastanuist. Meestest enam kui kolmandik ja naistest 15 protsenti, vahendas “Aktuaalne kaamera”. Alkoholi tarvitamist rohkem kui kuus ühikut korraga peetakse purjutamiseks.
See on näiteks rohkem kui viis klaasi veini või rohkem kui kolm pooleliitrist keskmise kangusega õlut või rohkem kui viis pitsi viina. Selline, korraga suurtes kogustes joomine tõstab oluliselt haiguste riski ja toob kaasa õnnetusi ning vigastusi. Kord kuus purjutavad pooled meestest ja 15 protsenti naistest. Joomise vähendamiseks on neist arstidelt nõu saanud kuus protsenti. “Mind üllatas selle uuringu puhul see, et arstidelt on saadud väga vähe nõuandeid selleks, et alkoholi tarvitamist vähendada. Siin me oleme väga palju nende suunal teinud seda tööd, aga siin on veel väga palju ära teha, et arstid suunaks inimesi ja annaks nõu, et julgeks küsida ja vähendada alkoholi tarvitamist,” rääkis TAI terviseriskide ennetuse keskuse juht Anneli Sammel.
Tervist ohustav kogus on nädalas meestel 160 grammi puhast alkoholi, mis on kaheksa pooleliitrist pudelit õlut ja naistel 80 grammi puhast alkoholi ehk neli pudelit õlut. Nii joob 15 protsenti vastanuist.TAI teadur Rainer Reile ütles, et alkoholi tarvitamine on viimase kümne aasta jooksul vähenenud.” Alkoholi tarvitamise langust võiks pigem märgata just meeste seas.