Uudised

Eestisse alates 27. veebruarist saabunud 21 293 Ukraina kodanikku ja nende pereliiget

Eestisse alates 27. veebruarist saabunud 21 293 Ukraina kodanikku ja nende pereliiget, kellest 5523 on olnud transiidil. Esmaspäeval saabus Eestisse 1518 inimest, sealhulgas 556 last ning 435 inimest on transiidil.

MTÜ Pagulasabi on koordineerinud 4593 põgeniku saabumise Eestisse, kellest öömaja vähemalt esimesel ööl on vajanud 471 inimest, vahendab BNS.

Annetusi on kogutud enam kui kolm miljonit eurot

Rahalisi annetusi on Pagulasabile kogunenud üle kolme miljoni euro, millest miljon on juba saadetud Ukrainasse sisepõgenike ja rindelähedaste linnade elanike aitamiseks. Tingimused rahalise ja humanitaarabi toimetamiseks Ukraina elanikele halvenevad iga päevaga.

Eesti inimesed on olnud väga abivalmid. Pagulasabi andmebaasis on üles antud üle 2600 elukohapakkumise ja sadu koostööpakkumisi. Vahendame elukohapakkumisi proaktiivselt otse kohalikesse omavalitsustesse, kes võtavad pakkujatega vajaduspõhiselt samuti otse ühendust.
Ühing töötab selle nimel, et neljas piirkonnas hakkaksid tööle vabatahtlike koordineerijad, kes hakkavad riiklikes majutusasutustes ühes abilistega vahendama majutuspakkumisi.

Ukraina-Poola piirile läheb Eestist 9 bussi ööpäevas

Keskmiselt läheb Poolas Medykasse ja Varssavisse Eesti Pagulasabi koordineerimisel keskmiselt 9 bussi ööpäevas, tänu millele on võimalik Eestisse evakueerida päevas ligi 500 inimest, kellest 90 protsenti on Eestis pereliikmed ootamas. Värske info busside liikumise kohta on Pagulasabi kodulehel, lisainfo meiliaadressil ukraina@pagulasabi.ee. Rõhutame jätkuvalt, et tegemist on turvalisima viisiga evakueerumiseks, vähendamaks inimkaubanduse riske.

Eesti Pagulasabi peakontor ja nõustamiskeskus Tallinnas aadressil Liivalaia 28 jätkab nii põgenike kui nende lähedaste nõustamist.

Juba rohkem kui 1000 leibkonda on Ukrainas saanud ühingult vajaduspõhist rahalist toetust, keskmiselt on toetus 200 eurot leibkonna kohta. Iga leibkonna vajadus on individuaalselt hinnatud, peamiselt on kasusaajad pered, kes on kaotanud oma kodu või pereliikme või kelle pereliige on saanud sõjategevuses haavata.

ÜRO kinnitusel on rahapõhised sekkumised jätkuvalt kõige sobivam viis, kuidas inimesi aidata, välja arvatud mõnes piirkonnas, kus turud enam ei toimi.

Ühingu humanitaarsekkumiste peamised piirkonnad on Donetski, Luhanski, Zaporižžja, Sumõ, Kharkivi, Kiievi, Zhytomyri, Chernigivi oblastid.

Samuti toimetab ühing meditsiinivahendeid haiglatele, seni on tuge saanud mitmed Zaporižžja, Donetski ja Dnipropetrovski oblastite haiglad.

Ühing koordineerib kõiki oma tegevusi teiste humanitaarorganisatsioonidega läbi ÜRO OCHA klastrisüsteemi. ÜRO plaanib laiapõhjaliste rahapõhiste sekkumistega alustada järgmise kahe nädala jooksul; Eesti Pagulasabi oli üks esimesi, kes sellega kohe sõja alguses alustas.
Kõige enam oleks tarvis rahalisi annetusi

Kõige suurem tugi on hetkel rahalistest annetustest. Kõik kriisitegevused jooksevad jätkuvalt annetuste toel. Annetustest kaetakse evakuatsioonikulud, humanitaarabi Ukrainas ja toetatakse Eestisse jõudvaid ukrainlasi.

Ukraina heaks saab annetada https://www.pagulasabi.ee/toeta-meid, valides fondi Ukraina heaks!

Pangaülekandega: sobivas suuruses ülekande saab teha MTÜ Eesti Pagulasabi annetuskontole SEB pangas: EE791010220258852223

Pangalinkide kaudu: SEB, Swedbank, LHV ja Paypal pangalingid on leitavad annetuslehelt ja Ukraina heaks kampaanialehelt

Annetustelefonide kaudu: Tele2, Telia ja Elisa kliendid saavad annetada annetustelefonide kaudu: 9003801 (5 EUR), 9003802 (10 EUR), 9003803 (50 EUR)

Jaga
Back to top button