Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
traffic 332857 1280

Eestis olevad vene numbrimärgiga sõidukid tuleb siin arvele võtta

Siseminister Lauri Läänemets tutvustas 22.09 valitsuses Euroopa Liidu sanktsioonidest tulenevaid piiranguid Venemaa Föderatsiooni sõidukite impordiks Euroopa Liitu ning juhiseid, mis antakse nendele sõidukite omanikele, kes on koos sõidukiga praegu Euroopa Liidus. Eestis viibivad Venemaa sõidukid tuleb järgmise aasta 13. märtsiks kas Eestis arvele võtta või riigist välja viia. Oluline on siinkohal regiooni ühtsus ja Välisministeeriumi eestvedamisel koordineeritakse planeeritavad tegevused Läti, Leedu ja Soomega.
Tähtis on silmas pidada, et liiklusseaduse järgi tuleb sõiduk registreerida viie päeva jooksul Eestis elavatel isikutel ning ühe aasta jooksul välismaalasel, kes elab alaliselt välisriigis, kuid sõidukit kasutatakse Eestis. Ilma registreerimata on Eesti liikluses osalemine karistatav. Esimese asjana tuleb sõiduki registreerimiseks läbida vajalik tolliprotseduur seejärel sõiduk registreerida Transpordiametis.

Täpsemad tegevusjuhised koostavad Maksu- Ja Tolliamet ning Transpordiamet.

Vaata ka:

unnamed 1

Veteranipäeva puhul heisatakse Eestis lipud

Teisipäeval, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused

Voru v Osula korvalhoone leekides

Lõuna päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill

Tartumaa20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud

error: Sisu on kaitstud!