Esmaspäev , 4 detsember 2023
eur500

Eesti toetab Gaza tsiviilelanike 240 000 euroga

Eesti valitsuse liikmed arutasid tänasel kabinetinõupidamisel olukorda Lähis-Idas ja toetasid Eesti humanitaar ja meditsiinilise abi andmist kriisipiirkonda kogusummas 240 000 eurot.

Peaminister Kaja Kallase sõnul peame toetame Iisraeli ja samal ajal on hädavajalik Gaza tsiviilelanike abistamine. „Hamas viib ellu halastamatut terrorit ega näita mingit austust inimelude, sealhulgas palestiinlaste elude vastu. Iisraelil on täielik õigus end kaitsta. See enesekaitse peab toimuma viisil, mis säästaks süütute inimeste elusid ja järgiks rahvusvahelise õiguse norme,“ ütles Kallas.

„Samuti on äärmiselt oluline, et humanitaarabi jõuaks kiiresti ja takistusteta inimesteni. Eesti otsustas eraldada täiendavat abi Palestiina inimeste toetuseks läbi ÜRO organisatsioonide. Samuti otsustasime toetada Iisraeli meditsiinivarustuse- ja tehnikaga,” lisas Kallas.

Peaminister märkis, et radikaliseerumine, mis tahes kujul, on oht meile kõigile ja seetõttu tuleb töötada piirkonna riikide ning teiste partneritega, et konflikt Lähis-Idas ei laieneks. „Iisraellaste, palestiinlaste, Lähis-Ida ja maailma huvides on lõpetada vägivald ning pinged. Kriisi õhutamine Lähis-Idas toob kasu jõududele, kes on huvitatud meie tähelepanu hajutamisest ja meie ühtsuse killustamisest. See on kasulik neile, kes tahavad vaba maailma tähelepanu Ukraina toetamiselt kõrvale juhtida. Seda olulisem on meil oma ühist rinnet ja laialdast toetust Ukrainale hoida,” rõhutas Kallas.

Nii ÜRO kui teised organisatsioonid on palunud riikidelt kiireloomulist humanitaarabi suurendamist. Eesti on seni Palestiina tsiviilelanike humanitaarvajaduste katmiseks regulaarselt toetanud ÜRO Palestiina põgenike abi- ja tööorganisatsiooni Lähis-Idas ehk UNRWA-t. Viimati toetas Eesti UNRWA-d 80 000 euroga tänavu suvel.

Valitsuse liikmed nõustusid täna välisminister Margus Tsahkna ja kaitseminister Hanno Pevkuri ettepanekuga anda Lähis-Ida kriisipiirkonda kokku 240 000 eurot meditsiinilist ja humanitaarabi, mis on suunatud nii Iisraelile kui Gaza humanitaarkriisi tsiiviilisikutele. Iisraeli kõrval saavad abi ÜRO Palestiina põgenike abi- ja tööorganisatsioon (UNRWA), Maailma Toiduprogramm (WFP) ja ÜRO Lastefond (UNICEF).

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!