Thursday , 2 December 2021
migrandid

Eesti on tabanud viis Valgevene kaudu EL-i sisenenud illegaali

Siseminister Kristian Jaani sõnul on Eesti politsei seni tabanud viis illegaali, kelle osas on tuvastatud, et nad on Euroopa Liitu sisenenud läbi Valgevene. 

Jaani sõnul on Eesti hinnanud suurimaks riskiks selle, et Eestist saab illegaalide transiitkanal Põhjamaadesse. “Seni see oht õnneks realiseerunud ei ole,” ütles Jaani.

Tema sõnul on Eestis tabatud viis Valgevenest tulnud illegaali, kellest kaks on juba saadetud tagasi lähteriiki ja üks saadetakse neljapäeval. “Meil on olnud nende isikute tagasi Iraaki saatmine olnud väga lihtne, kuna nad on valinud vabatahtliku tagasipöördumise. Üks oli küll Venemaalt tulnud, kelle saatsime Venemaale ja Venemaa võttis ta ka lahkelt vastu,” selgitas Jaani.
Ta lisas, et kahe isiku osas on menetlus kinnipidamiskeskuses veel pooleli.

Jaani sõnul on politsei tähelepanu suunatud sisepiiridele, eriti Tallinna reisisadamale, kuna võib arvata, et illegaalide eesmärk on jõuda Põhjamaadesse. “Aga viime tegevusi läbi ka lõunapiiril. Samas Eesti-Vene piiril ei ole seni muudatusi märgata olnud,” ütles Jaani.

Jaani sõnul on Eesti idapiiri rajatiste ehitus kulgenud väga hästi ja tõenäoliselt valmivad need planeeritust varem.

“Füüsiline piiritara on juba valmis nendes kohtades, kus eksperdid nägid kõige suuremid riske illegaaseteks piiriületusteks. See on siis kolmikpunktist ülespoole kagunurgas 23 kilomeetri ulatuses,” selgitas Jaani.

Tema sõnul edenevad ehitustööd ka järgmistes piirilõikudes, mis moodustavad 39 kilomeetrit. “Ehk siis ligi 63 kilomeetri ulatuses käivad kokku tegevused. Seal on kehtivad ehituslepigud ja tööd käivad,” ütles Jaani.
Politsei- ja piirivalveamet on ühtlasi alustanud läbirääkimisi selleks, et olemasolevatel tingimustel kiirendada piirirajatiste ehitamist. “Oleme toonud ettepoole ka mitmed hanked piiriehituse osas ja seda kuni kuus kuud. Eesmärk on kiirendada idapiiri väljaehitamist ning oleme ka seiretehnika osas kiirendanud hankeid,” lisas Jaani.

Tema sõnul on siseministeeriumil kokkulepped ka kaitseministeeriumiga, kui on vaja rajada piirile ajutisi tõkkeid. “Need kriitilised kohad on teada ja saame ennetavalt juba viia ajutised tõkked sinna, kus neid võib vaja minna,” ütles siseminister.

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …