Pühapäev , 10 detsember 2023
Erakorralised uudised
gaas

Eesti Gaas tõstab koduklientidele pakutava gaasi hind 27 protsenti.


Eesti Gaas teatas, et alates 1. detsembrist tõuseb koduklientidele pakutava gaasi hind paindlikus paketis 27 protsenti ja jõuab 75 sendini kuupmeetrist. Sarnaselt tõstab ka Alexela oma gaasi hinda.

  1. oktoobrist alates hakkab gaasi kuupmeeter paindlikus paketis maksma 59 senti, samas kui enne seda oli hind 46 senti kuupmeetri kohta.

Eesti Gaas selgitas 75-sendise kuupmeetrihinna tõusu kõrgemate sisseostuhindadega talveperioodil.

Ester Ausmees, Alexela erakliendi segmendijuht, teatas, et nemadki tõstavad muutuva hinnaga kodugaasi paketi hinda 1. detsembrist. Alexela uus hind kuupmeetri eest on 74 senti, praegune hind on 59 senti kuupmeetri kohta, sama mis Eesti Gaasis.

Möödunud septembris ütles Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik, et sel talvel on Eestis oodata märkimisväärselt madalamat gaasi hinda kui eelmisel aastal, kuna Euroopa mahutid on üle 90 protsendi täis ja Läti mahutid üle 80 protsendi.

Eelmisel aastal tõstis Eesti Gaas kodutarbija paketi hinda septembrist 2,65 euroni kuupmeetri eest ning prognoosis oktoobri hinnaks lausa 4,10 eurot. See tõus oli tingitud gaasi turuhinna kerkimisest kohati kuni ligi 340 euroni megavatt-tunni kohta.

Siiski teatas gaasiettevõte eelmise aasta septembri lõpus klientidele, et oktoobriks välja kuulutatud rekordihinda alandatakse ja gaas hakkab maksma 2,85 eurot kuupmeetri eest.

Alates 2022. oktoobrist kuni selle aasta märtsini kompenseeris riik 80 protsenti kuu keskmise gaasihinna osast, mis ületas käibemaksuta 80 eurot megavatt-tunni kohta ehk 0,7744 eurot kuupmeetri kohta.

Eestis on üle 100 000 maagaasi kasutaja.”

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 1 jpg

10.12.23 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Laupäev 10.12.2023 sulle toob. Tarokaardid on

advent 1 jpg

Head teist adventi ja rahulikku advendiaega!

Kallid sõbrad, täna tähistame teist adventi, aega, mil süütame küünlad, et tuua valgust ja soojust

error: Sisu on kaitstud!