Pühapäev , 10 detsember 2023
Erakorralised uudised
man cleans mirror 191163 798

Ainult naistele: 5 nippi, kuidas mees koristama panna

Peremudelit, kus mees käib tööl ja naine hoiab kodust elu kontrolli all, oleme aastakümnetega põhjalikult ümber kujundanud. Kohustused jagunevad justkui võrdsemalt – naine käib nüüd ka tööl. Aga see ei tähenda, et mehed kodus toimetama oleksid hakanud. Mida teha, et võrdsus ikkagi majja tuua?

1Kutsu mehe vanemad külla! Olgugi et ta võib-olla ei ole su lemmikinimene, mõjub üks keskmine ämm kodu korrasolekule nagu võlurohi. Ega asjata öelda, et poisid jäävad poisteks – ja piinlikkustunne ema ees on miski, millest nad kunagi välja ei kasva. Seega kui näed, et vannituba vajab põhjalikumat küürimist, korralda perekondlik õhtusöök. Paar päeva enne seda aga juhi mehe tähelepanu probleemsetele piirkondadele ning naudi vaatepilti, kuidas need nõiaväel korda saavad.

2. Esita väljakutse! Mis juhtub, kui ütled mehele „Vean kihla, et sa ei jõua seda kivi liigutada!“? No vot. Ükski mees ei suuda sellisele väljakutsele vastu seista. Kasuta seda ära. Näiteks vaata pesemata aknaid ja ütle: „Oh, vean kihla, et nende pesemiseks kulub terve päev.“ Siit edasi on kaks võimalikku stsenaariumi. Esiteks, mees hakkab vaidlema, et see ei võta kauem kui paar tundi, ja saad talle väljakutse esitada. Teine variant, et rakendub instinkt „päästa printsess“: mees tunneb, et ei saa sind selle katsumusega üksi silmitsi jätta. Mõlemal juhul saavad aknad puhtaks!

3.Muuda töö mänguks! Tom Sawyerit ja aia värvimist mäletad? Jäta mulje, et töö on lõbu! Enne kui hakkad seinu küürima, pane muusika mängima ja käsitle seda nagu tantsutrenni. Või siis proovi mingit uut tehnilist abivahendit: mehed ei jää kunagi külmaks, kui naine tehnika käsitlemisel abi palub. Või siis lisa võistlusmoment: see, kes jõuab pesta vähem seinu, peab õhtusöögi tegema! Tee ükskõik mida, mis jätab eesootavast ülesandest mulje kui millestki toredast, nauditavast ja valikulisest, aga mitte kohustusest.

4. Võta appi veel üks ports toiduõli. Seekord tüütute putukalaipade eemaldamiseks. Need kipuvad iluvõre külge kleepuma. Toiduõli abil tulevad aga kenasti lahti.

5.Räägi asjast. Tõsiselt, mees ei ole selgeltnägija! Kui sul on kodutööde jaotusega probleem, räägi sellest. Kasuta mina-sõnumeid: „Mul on mure. Mind häirib, kui sa jätad riided vannitoa põrandale.“ Selgita, milline mõju sel tegevusel sulle on: „Pean leidma lisaaega, et need kokku korjata ja pessu panekuks sorteerida. See teeb mind õnnetuks.“ Mees ei taha sind õnnetuks teha! Ta lihtsalt ei tea, et nii juhtub. Kui talle räägid, mismoodi see sulle mõjub, püüab ta tõenäoliselt riided edaspidi ise masinasse panna.

6.Pange kodutööde plaan koos paika. Mees ei saa abstraktsetest probleemidest aru. Sinu peas asuv tegemata tööde nimekiri on tema jaoks paraku just selline abstraktne asi. Muuda see konkreetseks! Märgi üles nädala jagu kodutöid ning jaga need nädalapäevadele. Seejärel lisa tööd, mis on vaja teha kord kuus, ning moodusta kuukalender. Nüüd arutage koos läbi, millised tööd on mõnusa õhkkonna säilitamiseks päriselt vajalikud ning millal ja mis järjekorras need ette võtta. Kui kõik ülesanded on mustvalgel kirjas ja seotud konkreetse ajakavaga, suudab mees nende mahtu paremini hoomata – ja mõistab, et kui koos toimetate, saab vajaliku kiiremini tehtud.

Allikas. TP Kinnisvarahooldus OÜ

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!