Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
reis

ECDC soovitab karmistada reisipiiranguid Balti riikide elanikele

Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskus (ECDC) soovitab karmistada meetmeid Balti riikidest, Rumeeniast ja Saksamaalt pärit reisijatele. Eesti välisministeeriumi kinnitusel soovitus esialgu tõsisemaid tagajärgi kaasa ei too.

ECDC märgib, et Saksamaalt, Eestist, Lätist, Leedust ja Rumeeniast pärit reisijate suhtes tuleks kohaldada rangemaid sisenemispiiranguid, kuna nendes riikides on tuvastatud nakatumiste arvu suurenemine, vahendas shengenvisainfo.com.

Samuti soovitab ECDC nendesse riikidesse mitte reisida.

ERR-ile kommenteeris teemat välisministeeriumi meedianõunik Kristina Ots.

Mida see tähendab Eesti kodanikele?

ECDC ei ole meie andmetel teinud ise otsest ettepanekut tõhusamaks kontrolliks meie kodanikele ja seda mõistet kuidagi enda poolt sisustanud. ECDC tehtud avaldustega saab huvi korral tutvuda nende veebilehel uudiste alajaotuse all.

Mida ECDC tegi, oli rutiinne riikide iganädalaste nakatumisnäitajate uuendamine ning Eesti ja ka teiste Balti riikide nakatumisnäitajate alusel paigutati meid kõige kõrgemasse tumepunasesse riskikategooriasse, kuhu kuuluvad riigid, mille nakatumisnäitaja on üle 500 uue juhtumi 100 000 inimese kohta keskmiselt ööpäevas viimase 14 päeva jooksul.

Niisugune kategoriseerimine tuleneb Euroopa Liidu Nõukogu soovitusest nr 1475, mis käsitleb koordineeritud lähenemisviisi Euroopa Liidus liikumise piiramisele COVID-19 pandeemiale reageerimisel.

Tumepunasesse kategooriasse paigutamine tähendab, et Eestist saabuvatelt mittevaktsineeritud ja -läbipõdenud reisijatelt soovitatakse teistel EL riikidel nüüd eneseisolatsiooni jäämist nõuda – eneseisolatsiooni periood on küll enamikus riikides kahe negatiivse tulemusega testi tegemisega lühendatav.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

F Politsei 2

PPA tunnustas 25 ja 30 aastat abipolitseinikuna tegutsenud vabatahtlikke

Laupäeval, 20. aprillil tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet Tartus Eesti Rahva Muuseumis abipolitseinikke, kes panustanud vabatahtlikuna

error: Sisu on kaitstud!