Thursday , 2 December 2021
arst

COVID-19 tõttu edasi lükkunud operatsioonid saavad enamuses tänavu tehtud

Koroonalainete ajal on haiglad paljud plaanilised operatsioonid edasi lükanud. Lainetevahelisel ajal on jõutud suur osa lõikustest tagantjärele ära teha, aga osa lükkub tervisekassa teatel siiski järgmisesse aastasse.

Haiglate otsus vähendada plaanilist statsionaarset ravi parandas samas ambulatoorse arstiabi kättesaadavust, sest arstidel jäi rohkem aega tavavastuvõttudeks, näitavad tervisekassa andmed.

Edasi lükkasid haiglad ainult need tööd, mida oli võimalik edasi lükata. Inimesed, kelle tervise seisund oleks ravi edasilükkamise tõttu halvenenud, pääsesid igal juhul haiglasse.

Tervisekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas ütles ERR-ile, et suur osa edasilükatud lõikustest on siiski õnnestunud viiruselainete vahelisel ajal tasa teha.

“Võlgu on meil tegelikult tekkinud kaks korda. Mõnevõrra jäi võlgu esimese laine ajal – need suudeti selle aasta kevadel likvideerida. Teine hulg võlgasid tekkis kevadel teise laine ajal, ka neist raviti enamik suvisel perioodil ära,” rääkis Tähnas.

Selle aasta kevadine ja sügisene koroonalaine mõjutasid kauaoodatud operatsioonile pääsemist eri haiglate puhul erinevalt, ütles Tähnas: “Kui teine kevadine laine mõjutas eelkõige Põhja-Eestit ja nende võimekust plaanilist operatiivset ravitööd teha, siis kolmas laine selle aasta sügisel on mõjutanud rohkem Lõuna-Eestit ja Tartu Ülikooli Kliinikumi.”

Tähnas rõhutas, et lõikused, mis tuleb ära teha, et inimese tervis ei kannataks, on ära tehtud nii esimese, teise kui ka kolmanda laine ajal. “Õnneks sellega on haiglad ilusti hakkama saanud,” ütles Tähnas.
Kevadise laine lõpuks oli siiski tuhandeid inimesi, kes oma plaanilist ravi ootama pidid: “Edasi lükati paljud lõikused ja protseduurid, mille edasi lükkamine oli võimalik, aga suvel pingutasid tervishoiutöötajad hoolega ja jõudsid sellest tööst suurema osa järele teha.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

laps

Irja Lutsar: Eestis saab aasta lõpus vaktsineerida COVID-19 vastus 5-11.a lapsi. Ja igal juhul tuleb lapsi vaktsineerida.

„Uuringud on kinnitanud, et COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõhus nii nakatumiste kui haigestumiste, eriti raskete …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

covid 19 g829362110 640

01.12 Ööpäevaga tuvastati 588 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

1. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 275 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise …