Wednesday , 26 January 2022
covid19

COVID-19 Pfizer/BioNTech: kolm vaktsiinidoosi on omikroni vastu efektiivne

Koroonaviiruse vaktsiin, mille lõid ühiselt BioNTech ja Pfizer, on efektiivne ka omikronvariandi puhul pärast kolme doosi, teatasid kolmapäeval firmad.

Vaktsiinitootjate laboriuuringud näitavad, et “see on COVID-19 vältimiseks endiselt tõhus, ka omikroni vastu, kui seda on manustatud kolm korda”, ütlesid firmad, kuid lisasid hoiatuseks, et “omikronvariant ei ole pärast kahte doosi tõenäoliselt piisavalt neutraliseeritud”, vahendab BNS.

Uuringute põhjal annab kolmas doos omikroni vastu samasuguse kaitse kui teiste viirusevariantide puhul kaks doosi.

Pfizer ja BioNTech ütlesid, et omikronivariandi vastu suunatud koroonavaktsiin on hetkel BioNTechis välja arendamisel ning on kättesaadav märtsiks.

“Ehkki kaks vaktsiinidoosi võib anda kaitse omikrontüve põhjustatud raske haiguse vastu, on esialgsetest andmetest selge, et kaitse paraneb kolmanda vaktsiinidoosiga,” ütles Pfizeri tegevjuht Albert Bourla.

Mitu riiki on uue viirusevariandi leviku tõttu kehtestanud taas reisipiirangud ning pole võimatu, et see toob kaasa uued majandusele valusad sulgemised.

Esimeste omikrontüve juhtude tuvastamisega kahe nädala eest kaasnes nakatumisnäitajate tõus üle maailma. Praeguseks on omikronvarianti avastatud 57 riigis, ühtki sellega seotud surmajuhtumit seni teada ei ole.

Jaga

Vaata ka:

terviseamet

Terviseamet muutis omikroni leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist

Koroonaviiruse omikroni variandi kiire leviku tõttu muutis Terviseamet epidemioloogilise uuringu läbiviimise strateegiat ja keskendub esmajärjekorras …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …