Wednesday , 26 January 2022
eur

Aasta algusest tõusevad siseturvalisuse valdkonnas palgad

“Ühiskonna ootus siseturvalisuse teenustele kasvab pidevalt. Selleks, et politseinikud ja päästjad tagaksid meie turvalisust ka tulevikus tänasel kõrgel tasemel, tuleb nende eluohtlikku tööd väärikalt tasustada, mistõttu suunatakse valdkonna palkade tõusuks 11,7 miljonit eurot,” ütles Siseminister Kristian Jaani, kes märkis, et siseturvalisuse valdkonnas töötavad inimesed peavad olema väärtustatud.

Riigikogu täiskogu kiitis heaks 2022. aasta riigieelarve, mille tulemusel suunatakse palkade tõusuks 11,7 miljonit eurot ning uuest aastast tõuseb päästjate miinimumpalk vähemalt 12 protsenti ning eesliinil töötavate politseinike ja häirekeskuse päästekorraldajate miinimumpalk ligi 5 protsenti.

Lisaks suunatakse tuleval aastal vahendeid infotehnoloogia valdkonda küberturvalisuse tagamiseks ja arendamiseks ning siseturvalisuse valdkonna vabatahtlike toetuseks.

Siseminister nentis, et riigieelarve näol on tegemist keeruka mehhanismiga, kus ühelt poolt eraldatakse lisaraha palgafondi kasvuks, mis on äärmiselt positiivne arvestades, et eelneval aastal selleks raha juurde ei tulnud, kuid teisalt tuleb tegevuskulusid kokku tõmmata ja see on suur väljakutse.
“Siseturvalisuse valdkond on viimase kümne aasta jooksul teinud pidevalt ümberkorraldusi, et muuta kogu süsteem ja maksuraha kasutamine efektiivsemaks. Seetõttu ei saa 6,7 miljoni euro suurune kärbe tulla raskete otsusteta. Siseturvalisus on oluline osa laiapõhjalisest riigikaitsest, mistõttu peavad politseinike ja päästjate ridades teenima kõrge kvalifikatsiooni ja parima väljaõppega inimesed. Selleks, et meil oleks võimalik oma ridades hoida ja juurde värvata parimatest parimaid, peab olema ka palk väärikas. Riigieelarvega saame seda eesliinis teha, samas otsivad asutuste juhid võimalusi sisemiste ressursside arvelt ka teiste palkade veelgi kiiremaks tõstmiseks. Keskmise palga jätkuvat kasvu või suurt inflatsiooni ei saa eirata,” selgitas Jaani.

Lisaks saab ministeerium 2022. aastal infotehnoloogia valdkonda küberturvalisuse tagamiseks ja arendamiseks juurde üle nelja miljoni euro. “Siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkonna asutustena peame olema suutelised käima küberturbe vallas kiirete arengutega kaasas,” selgitas siseminister.

Samuti suureneb Jaani sõnul järgmisest aastast 250 000 euro võrra siseturvalisuse valdkonna vabatahtlike toetus.

Jaga

Vaata ka:

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …

covid19 triniti scaled

Advokaat Paul Keres: valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega ja teadusnõukoda on ühekülgne.

Valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega, kuigi koroonaviiruse omikroni tüve tulek on olukorda kardinaalselt …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Märtsi lõpuks peab olema vaktsineeritud 80% , 12+ elanikkonnast.

„Võttes arvesse uute tüvede kiiret levikut ja just vaktsineerimata vanemaealiste väga suurt riski sattuda haiglaravile, …