Pühapäev , 25 veebruar 2024
DSC01282

COVID-19 nakatunute arv kasvab kiiresti Eestis


Sügisest alates on Eestis täheldatud koroonaviiruse nakatunute arvu kasvu. Terviseameti hiljutiste andmete kohaselt registreeriti eelmisel nädalal ligikaudu 5300 uut COVID-19 haigusjuhtu üle kogu riigi. Hoolimata sellest suurenemisest ei ole haiglate toimepidavus ohus.

Tartu Ülikooli Kliinikumis on hetkel 60 koroonaviirusega patsienti. Anestesioloogia-intensiivravi professor ja kliinikumi juhatuse liige Joel Starkopf rääkis ERR-ile, et viiruse kliiniline pilt on muutunud varieeruvamaks võrreldes varasemate aastatega. Ta märkis, et paljudel patsientidel on koroonaviirus kaasuv haigus, mille põhjuseks on teised kroonilised, ägenenud haigused.

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) oli viimase seisuga ravil 41 COVID-19 patsienti. PERH-i infektsioonikontrolli talituse juhataja, doktor Mait Altmetsa sõnul on COVID-19 haiguskulg muutunud kergemaks, eriti pärast Omikroni tüve ilmumist. Ta lisas, et paljud inimesed on viirusega kokku puutunud, mis aitab vähendada raskete juhtumite teket.

Nii Starkopf kui Altmets rõhutavad, et kuigi koroonaviirus koormab haiglavõrku, ei ole see praegu haiglate toimepidavusele ohtlik. Altmets märkis, et kuigi COVID-19 patsientide arv suurendab haiglate töökoormust, ei ole praegu vajadust luua eraldi COVID-osakondi. PERH-is on kehtestatud maskikandmise kohustus nii töötajatele kui ka patsientidele, samas Tartu Ülikooli Kliinikumis on maski kandmine soovituslik.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Julia Geller märkis, et kuigi sügisest alates on koroonaviirusesse haigestumine tõusnud, ei ole see tõus drastiline võrreldes pandeemia algusaegadega. Ta väljendas lootust, et haigestumise tempo hakkab peagi aeglustuma.
Loe teisi tervise uudiseid SIIT

Tervis, COVID-19, COVID, koroonaviirus, koroona, eesti

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horokoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Täna on suurepärane päev armastuse väljendamiseks. Ole avatud ja aus

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Kaart: Mõõkade KuningasTäna on aeg teritada oma mõistust ja keskenduda

error: Sisu on kaitstud!