Monday , 18 October 2021
drink ga4406c81d 640

Coca-Cola on inimeste rasvumisepideemia üheks oluliseks põhjuseks

Väga paljude inimeste igapäevaelus mängib suurt rolli purk Coca-Colat. Kui juua Coca-Colat aasta jooksul iga päev, siis võib inimese kehakaal kasvada lausa seitsme kilo võrra. Samuti suurendab karastusjookide suur tarbimine diabeeti haigestumise riski 85% võrra. Kõige rohkem tekitavad limonaadid tervisehäireid lastel.

Limonaadide magustamiseks kasutatakse kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirup (kusjuures 90% USAs kasvatatud maisist on geenmuundatud). Fruktoos on aga üks tõhusamaid kehakaalu tõstjaid. 

Ühes purgis Coca-Colas (335ml) on 39 grammi suhkrut, mis on võrdväärne umbes kümne teelusikatäie suhkruga ja ühtlasi päevase soovitatava suhkru tarbimise kogusega.

Ühe korraga sellise koguse suhkru söömisel hakkaks inimene oksendama, aga kuna Coca-Cola sisaldab fosfaate, mis varjavad maitset, jääb ka okserefleks ära ning suhkur jõuab inimese vereringesse.

Võrdlusena on 0.5-liitrises Coca-Cola pudelis 13.25 teelusikatäit suhkrut ning 2-liitrises suisa 53 teelusikatäit, mis on vastavalt 53 ja 212 grammi suhkrut.

Päevane soovitatav suhkru kogus naistele on 25 grammi ehk 6 teelusikatäit ning meestele 37.5 grammi ehk 9 teelusikatäit.

Veresuhkru tase «lendab taevasse». Taseme normaliseerimiseks eritab kõhunääre korraga väga suures koguses insuliini. Ka maks reageerib muutustele viivitamatult, muutes kõik saadaolevad suhkrud rasvaks.

Kui varasemalt teadsid, et liigne suhkru tarbimine põhjustab ülekaalulist kui ka diabeeti, siis nüüd tead ka täpset põhjust, miks see nii on. Tarbi magusaid karastusjooke mõõdukalt või veel parem – ära tarbi üldse!

Jaga

Vaata ka:

covid 19 gc19f1c91c 640

18.10 Ööpäevaga tuvastati 821 uut covid-19 haiget, suri 3 inimest

18. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 309 inimest, kellest on vaktsineerimata 213 …

vaktsiin

Meil pole vaja nakatunuid täis koole ja ummistunud haiglaid – MINGE VAKTSINEERIMA!

“Pole võimalik vältida korraga vaktsineerimist ja viirust,” ütleb viroloogiaprofessor Andres Merits. Juba 117 Tallinna klassis …

haigla

Enamik Läti haiglaid peatab koroonakriisi tõttu alates esmaspäevast (18.10) plaanilise ravi

Enamik Läti haiglaid peatab koroonakriisi tõttu alates esmaspäevast plaanilise ravi, et saada Covid-19 patsientidele juurde …

Screenshot 2021 10 17 at 21.39.15

Kuidas ravida nohu kõige tõhusamini?

1. Joo palju vedelikku, olgu selleks siis vesi, tee või mahl. Niimoodi niisutad nina seestpoolt, …