Monday , 18 October 2021
kiirabi

Aina kaalukamaks muutunud patsientide tõttu on kiirabi viimasel ajal soetanud varustust, millega saaks haiglasse viia ka paarsada kilo kaaluvaid abivajajaid.

Aina kaalukamaks muutunud patsientide tõttu on kiirabi viimasel ajal soetanud varustust, millega saaks haiglasse viia ka paarsada kilo kaaluvaid abivajajaid. Varasemast enam vajab kiirabi patsientide kandmiseks abi ka päästjatelt.

Tallinna kiirabijuhi Raul Adlase sõnul ei ole haruldane, kus ühe patsiendi liigutamiseks on vaja mitut kiirabibrigaadi või lausa päästemeeskonda.

Paar korda nädalas on Tallinna kiirabi brigaadid olukorras, kus kolm meedikut ei jaksa haiget omal jõul autosse viia. Tavaliselt kutsutakse sel juhul appi teine brigaad, aga alles kaks nädalat tagasi oli juhus, kus appi tuli paluda kaks päästemeeskonda. Vaid 13 inimese jõul õnnestus ligi 300 kilone patsient haiglasse aidata.

“Kui mina veel koolis käisin, siis õpetati, et keskmine inimene kaalub 70 kilogrammi ja kõik ravimid doseeriti arvestades keskmist inimest. Täna 70 kilost täiskasvanud meest leida on päris keeruline,” rääkis Adlas.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 gc19f1c91c 640

18.10 Ööpäevaga tuvastati 821 uut covid-19 haiget, suri 3 inimest

18. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 309 inimest, kellest on vaktsineerimata 213 …

vaktsiin

Meil pole vaja nakatunuid täis koole ja ummistunud haiglaid – MINGE VAKTSINEERIMA!

“Pole võimalik vältida korraga vaktsineerimist ja viirust,” ütleb viroloogiaprofessor Andres Merits. Juba 117 Tallinna klassis …

haigla

Enamik Läti haiglaid peatab koroonakriisi tõttu alates esmaspäevast (18.10) plaanilise ravi

Enamik Läti haiglaid peatab koroonakriisi tõttu alates esmaspäevast plaanilise ravi, et saada Covid-19 patsientidele juurde …

Screenshot 2021 10 17 at 21.39.15

Kuidas ravida nohu kõige tõhusamini?

1. Joo palju vedelikku, olgu selleks siis vesi, tee või mahl. Niimoodi niisutad nina seestpoolt, …