Uudised

Bensiini hind püstitas uue rekordi, langust tänavu oodata ei ole

Bensiini hind Eesti tanklates kerkis neljapäeval uue rekordtasemeni. Hinna langust pole piirangute leevendamisel kasvava nõudluse ega energiakriisi valguses tänavu aga oodata.

Veel möödunud nädalal püstitasid kütusehinnad tanklates hinnarekordi, kui 95-oktaanise bensiini hind tõusis 1,639 euroni liitri eest ja diislikütuse hind 1,499 euroni liitrist.

Neljapäeval tõusis 95-oktaanise bensiini hind kahe sendi võrra 1,659 euroni.

Juba möödunud nädala hinnatõusu taga oli varem maailmaturul hüppeliselt kerkinud nafta hind. “Eelmisel nädalal hüppas nafta hind stabiilselt 90–91 dollari peale, meie tanklatesse jõuab see hind kohale viitega,” rääkis AS Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna ERR-ile.

“Positiivne on hetkel see, et nädala keskpaigast on hinnakõikumine olnud 89 dollari juures uuesti. Kui ta säilib selle koha pealt, siis võib oodata, et see jõuab tanklatesse ka tagasi kerge hinnalangusega. Aga see on olnud eilne ja tänane päev ja ei tea, kas ta püsib seal. Kui hind allapoole jääb, siis need korrektuurid tulevad ka meile,” ütles Kärsna.

Kütuse tarbimises Kärsna sõnul muutust ei ole, kuid piirangute leevendamine üle maailma suurendab nõudlust kütuse järele ja see võib omakorda hinda veelgi üles viia.

“Täna on eratarbijad selgelt tagasihoidlikumad, kuid siin pole vaja põhjust kaugelt otsida, kuna inimesed on kodukontorites või isolatsioonis ja liiguvad vähem,” rääkis ta.

Hinnatipp pole Kärsna sõnul ilmselt veel kätte jõudnud. “Täna ikkagi enamik analüütikuid ütleb, et sel aastal jääb nafta 95–99 dollari kanti. Novembri alguses käis kõva kukkumine, kuid siis tuli omikroni uudis. Täna riigid kaotavad piiranguid järjest ära. Norra, Taani, Soome, ka meie riik plaanib kaotada.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button