Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
419742751 122161779752031745 1888574585086980538 n

Banaanipuude kasvatamise juhend algajatele.

Sissejuhatus: Banaanid on üks maailma populaarsemaid puuvilju, mis on tuntud oma maitsva maitse ja mitmekülgsuse poolest mitmesugustes roogades. Ehkki olete harjunud ostma banaane oma kohalikust toidupoest, kas teadsite, et saate banaaniimejast banaanipuu kasvatada? See on rahuldust pakkuv ja üllatavalt arusaadav protsess, mille abil saate pidevalt varuda värskeid banaane otse teie koduaias või isegi siseruumides potitaimena. Selles artiklis juhendame teid banaaniimejast oma banaanipuu kasvatamiseks.

 1. Õige banaaniimeja valimine:
  • Banaaniimejad on noored võrsed, mis kasvavad küpse banaanitaime aluses. Imiku valimisel otsige seda, mis on umbes 3–4 jalga pikk ja millel on terve juurestik. Veenduge, et sellel ei oleks haiguse või kahjurite märke.

 1. Istutuskoha ettevalmistamine:
  • Banaanipuud arenevad soojas troopilises kliimas, kuid neid saab kasvatada ka konteinerites jahedamates piirkondades. Valige koht, kus on hästi kuivendav pinnas ja palju päikesevalgust. Kui istutate konteinerisse, kasutage hea drenaažiga potti.

 1. Banaaniimeja istutamine:
  • Kaevake auk, mis on umbes kaks korda suurem kui banaaniimeja juurepall. Asetage imik auku, tagades, et juurepalli ülaosa on mullapinnaga samal tasemel. Täitke auk põhjalikult mulla ja veega.

 1. Piisava hoolduse pakkumine:
  • Kastke banaanipuud regulaarselt, hoides mulda pidevalt niiskena, kuid mitte vettivana. Niiskuse säilitamiseks ja umbrohtude tõrjeks multšige puu aluse ümber.
  • Banaanipuud on rasked söötjad. Tervisliku kasvu soodustamiseks väetage neid tasakaalustatud väetisega iga 2-3 kuu tagant.
  • Kaitske banaanipuud külmade temperatuuride eest. Kui olete külmemas kliimas, kaaluge potibanaanitaimede toomist talvekuudel siseruumidesse.

 1. Pügamine ja hooldus:
  • Kui teie banaanipuu kasvab, eemaldage kõik surnud või kahjustatud lehed, et soodustada õhuvoolu ja vältida haigusi.
  • Hoidke kahjurite suhtes silma peal ja ravige neid viivitamatult sobivate meetmetega.
  • Banaanipuud võivad muutuda üsna kõrgeks, nii et nende kõrguse haldamiseks peate võib-olla neid toetama või isegi pügama.

 1. Kannatlikkus ja saagikoristus:
  • Banaanipuudel kulub tavaliselt vilja saamiseks umbes 9–12 kuud. Olge kannatlik ja teid autasustatakse värskete omakasvatatud banaanidega.
  • Korjake banaanid, kui need on täielikult küpsed ja kollased. Lõika kogu kobar puu küljest lahti ja lase sellel siseruumides edasi küpseda.

Järeldus: banaaniimejast oma banaanipuu kasvatamine on nauditav ja jätkusuutlik viis maitsvate kodumaiste banaanide nautimiseks. Olenemata sellest, kas teil on troopiline aed või päikeseline koht siseruumides, aitab nende sammude järgimine teil oma banaanipuu küpseks kasvatada ja oma töö vilju nautida. Niisiis, miks mitte proovida ja lisada troopikat oma koduõue või koju?

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

29.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 2 liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 1 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 28.02.2024 kella

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev 29 veebruar 2024

Sõnn (20. aprill – 20. mai): “Arutelud sõprade, partnerite ja avalikkusega on täna edukad. Keegi

error: Sisu on kaitstud!