Uudised

Astmaatikud ja allergikud peavad koolis köha-nohu päritolu tõendama hakkama.

Astmaatikud ja allergikud peavad koolis köha-nohu päritolu tõendama hakkama.

 

 

 

Lapsevanemad on mures, mis saab astmaatikutest ja allergikutest koolilastest, kelle haigus avaldub köhas või nohus. Haridusministeerium leiab, et kõik haigusnähtudega õpilased peaksid jääma koduõppele, ent kui klass on nõus, võib piisata ka koroonatestist ja eriarsti tõendist, et laps pole nakkav.

 

 

Lapsevanemad on murelikuna pöördunud haridusministeeriumi poole, et saada juhiseid, kuidas toimida lastega, kellel avaldub kas astmaatiline köha või allergiline nohu, mis võib püsida kuude kaupa. Laps näib tõbine, ent pole tegelikult nakkav. Julgustava vastuse asemel said lapsevanemad mitmeti tõlgendatavaid ümmargusi vastuseid, mis pigem aitavad kaasa nende laste olukorra stigmatiseerimisele kui mõistmisele.

 

Haridusministeerium vastas oma Facebooki lehel lapsevanematele, kes küsisid, kas iga kord, kui allergiline nohu või köha avaldub, peab uue kroonaproovi tegema ja arstitõendi võtma, niimoodi: “Igasuguste haigussümptomitega tuleb jääda koju. Samas tuleb hinnata olukorda, kas on mõistlik jääda distantsõppele või jätkata kontaktõpet ning leida lahendus koostöös perearsti ja kooliga. Arvestada tuleb ka sellega, et ühe jaoks tavapärane krooniline või allergiline näht ei pruugi teiste jaoks ohutuna tunduda.”

Loe pikemalt: Err.ee

 

 

Jaga
Back to top button