CVKeskus.ee värske tööturu ülevaate andmetel avaldasid tööandjad 2022. aasta esimesel kuul 71 protsenti rohkem tööpakkumisi kui eelmisel aastal, pandeemiaeelse ajaga võrreldes kerkis tööpakkumiste arv 34 protsenti.
Suurim tööpakkumiste arvu kasv on viimase aastaga toimunud turismisektoris, kus tööandjad avaldasid tänavu jaanuarikuus enam kui kuus korda rohkem tööpakkumisi kui 2021. aasta alguses, vahendab BNS.
Turismisektori tööpakkumiste arvu suure kasvu on portaali sõnul põhjustanud aga väga madal võrdlusbaas, sest eelmise aasta alguses oli turismisektori tööpakkumiste arv viimase nelja aasta madalaimal tasemel. 2020. aasta algusega võrreldes, mil tervisekriis veel tööpakkumiste arvule mõju ei olnud avaldanud, kasvas selle aasta jaanuaris turismisektori tööpakkumiste arv 5 protsenti.
Tööpakkumiste arvud on eelmise aasta algusega võrreldes vähemalt kahekordistunud ka toitlustuses, transpordi- ja logistikasektoris ning klienditeeninduses. 85 protsenti rohkem töövõimalusi leidub lisaks mehaanika- ja tehnikavaldkondades, 75 protsenti assisteerivatel töödel, 70 protsenti müügisektoris, 69 protsenti panganduses, 66 protsenti ehitus- ja kinnisvarasektoris, 65 protsenti tööstuses ja tootmises ning 64 protsenti infotehnoloogiasektoris.
Pandeemiaeelse ajaga võrreldes on pakutavate ametikohtade arv 98 protsendiga enim kerkinud infotehnoloogiavaldkonnas, 86 protsenti mehaanika- ja tehnikasektoris, 68 protsenti tööstuses ja tootmises ning 67 protsenti ehitus- ja kinnisvaravaldkonnas.
“2022. aasta on alanud rekordilise tööpakkumiste arvuga – jaanuarikuus ei ole viimased kümme aastat olnud niivõrd suurt valikuvõimalust hea töökoha leidmisel,” kirjeldas tööturul toimuvat CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisas, et ootuspäraselt on tuntavalt kasvanud ka konkurents töövõtjate tähelepanu püüdmise nimel, mistõttu tuleb tööpakkumiste loomisele suuremat tähelepanu pöörata, et pakutava ametikohaga ka soovitud sihtrühma kõnetada.
“Üks tõmbetegur tööpakkumistel on endiselt avalik palgapakkumine – värske jaanuarikuu statistika näitab, et avaliku palganumbriga tööpakkumistele kandideeritakse pea kaks korda rohkem kui peidetud palgaga tööpakkumistele,” märkis Auväärt.
Suuremate linnade lõikes on tööpakkumised eelmise aasta algusega võrreldes pea kahekordistunud pealinnas. Tartus avaldasid tööandjad tänavu jaanuarikuus 69 protsenti rohkem ja Pärnus 57 protsenti rohkem tööpakkumisi. Veebruari alguse seisuga leidus CVKeskus.ee tööportaalis kokku enam kui 4300 tööpakkumist.