Uudised

Päästjad said teisipäeval hädalõne kaugelt Kanadast, mis aitas päästa Tallinnas abitusse seisu sattunud eakat meest. 

 

Kell 12.27 helistas hädaabinumbrile Kanadas elav naine, kes teatas, et ta ei ole oma Mustamäe linnaosas Kuklase tänaval elava isaga juba kaks päeva kontakti saanud. Mehe ainukese sugulasena võttis ta seejärel ühendust tuttavaga, kes tema isa ukse taga käis, kuid ka koputustele keegi ei vastanud, vahendab BNS.

Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning andsid kukkumise tagajärjel viga saanud mehe üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile.

Päästjad käivad tihti väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab.

Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

“Viivitamatu abi saamiseks lepi lähedase või naabriga kokku igapäevased regulaarsed suhtlusviisid. Nii saavad lähedased veenduda, et sinuga on kõik korras. Hoia pidevalt häirenuppu või telefoni enda juures. Vajadusel varusta kodu häiret saatva liikumisanduriga,” soovitavad päästjad.

Jaga
Back to top button