Tervis

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas teenindavad patsiente robotid. VIDEO

Viimased nädal aega on Põhja-Eesti Regionaalhaiglas vuranud ringi kaks suhtlusrobotit, kes teenindavad intensiivravis viibivaid haiglapatsiente, võimaldades neil videosilla vahendusel kohtuda enda lähedastega.

“Meil on küllalt patsiente, kes ei ole võimelised käes hoidma isiklikke seadmeid või kes üldse neid ei oma,” ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla II intensiivravi osakonna juhataja Indrek Rätsep.  “Austraallased on proovinud haiglates isegi sellist süsteemi, kus patsiendini jõuab ekraani vahendusel pidev otseülekanne tema kodust lähedaste juurest. Siis on abikaasal näiteks mütsi küljes GoPro ja lähedane haiglas liigub temaga kaasas, kui ta kasvõi aias rohib või käib koeraga jalutamas.”

PERHis vuravad robotid aitavad ka arste, kes saavad nüüd igal hetkel enda telefoni või arvuti vahendusel liikuda intensiivravis ringi, patsientidega vajadusel vestelda ja kontrollida ekraanidelt nende tervisenäitajaid.

Osakonnas voodite vahel ringi hiiliv robot pakkus õdedele esialgu nalja või tekitas ehmatust, kuid lõpuks tegi robot neilgi tööd lihtsamaks.

“Kui nad kolm sekundit mõtlevad, et jälle tuli see masin mind segama, siis järgmised kolm sekundit, juba mõtlevad, et kuidas saaksin sellest robotist kasu lõigata. Kohe tulevad igasugused küsimused ning paar minutit hiljem juba mõeldakse, et taas üks asi jälle hästi tehtud,” kinnitas Rätsep, et robot aitab kaasa loomaks head sooritust haiglatöös.

Täna on kaks suhtlusrobotit PERHis piloodina katsetuseks – üks neist II intensiivravi osakonnas ja teine hematoloogiakeskuses. Mõlemas neis viibivad peamiselt pikaajalist ravi vajavad raskes seisus patsiendid.

Jaga
Back to top button