“Jaa, eks see puuudutab ka minu peret, hind on ikka märgatavalt kõrgem,” rääkis Haabersti Rimist välja jalutanud Erkki. “Elekter on praktiliselt 2 korda kallim kui enne, loomulikult on raske toime tulla, aga eks siis peab maksma. Kuidas ma toime tulen? Eks kuidagi peab ju toime tulema, aga ma kuulsin, et tulevad ka riigipoolsed meetmed, et inimesi aidata,” ütles Merle. “Mind see ei mõjuta, mul on veel kaheks aastaks fikseeritud hinnaga pakett,” rõõmustas Tatjana.
Valitsus kinnitas eile elektrihinna tõusu tõttu välja töötatud toetuse põhimõtted, millega kompenseeritakse kõigile tarbijatele võrguteenuse tasust 50 protsenti
“Esimene meede on siis see, mille riik kompenseerib kõigile inimestele ja see on see, et võrgutasust 50 protsenti kompenseeritakse. Inimene ei pea selleks ise midagi tegema ega kuhugi pöörduma, see kompensatsioon tuleb siis kõigile, ka ettevõtetele. Nüüd madalama sissetulekuga inimestele on mõeldud lisana kompenseerida elektri, gaasi ja kaugkütte maksusmus 80 protsendi ulatuses. Siin me loodame kohalike omavalitsuste peale läbi mille peaks see kompensatsioon vaesuse piiril elavate inimesteni jõudma,” selgitas majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Hüvitise sihtrühmaks on leibkonnad, kelle netosissetulekud on allpool suhtelise vaesuse piiri. Suhtelise vaesuse piiri arvestatakse pere ühe inimese kohta 673 € kuus, iga järgmise vähemalt 14-aastase leibkonnaliikme kohta sama summa kaaluga 0,5 ja alla 14-aastased lapsed kaaluga 0,3.
“Sisuliselt tähendab see paralleelse meetme loomist toimetulekutoetuse saajatele, iga omavalitsus ja sealsed sotsiaaltöötajad peavad lisatööd tegema, kes nüüd peavad hindama ja arvutama erinevaid arveid. Selliseid inimesi on Tallinnas üle 15. tuhande. Meie meelest oleks loogilisem toimetuleku piiri tõsta,” arvas Tallinna abilinnapea Betina Beśkina.
Hüvitise taotlemine omavalitsuse kaudu hakkab toimuma eeldatavasti detsembrist ja tagasiulatuvalt.
Allikas Pealinn.ee