Eesti Loomakaitse Seltsi poole pöördus kassiomanik, kelle kasse on vigastatud ja tulistatud 12 aastat. Juhtumid on toimunud Raplamaal Kohila vallas Viliveres. Eesti Loomakaitse Selts palub heade inimeste abi, et tabada süüdlane. Kui sul on informatsiooni juhtunu kohta, siis palun teavitada sellest.
VAATA FOTOSID ÕNNETUTEST OHVRITEST. ETTEVAATUST, FOTOD ON HÄIRIVA SISUGA!
Esimene juhtum leidis aset 2009. aastal kui kass Vasja tuli koju kuul turjas. Kahjuks see polnud viimane kord, kus kassike said tunda omakohut. 2011. aastal leidis aset sarnane juhtum, kus loomake tuli koju ümmarguse veritseva haavaga. 2014. aastal leiti tema vasaku silma ülalt ümmargune haav, mille tõttu lõpuks jäi kass osaliselt pimedaks.
Sellega ei lõppenud kassi piinad. Ka järgneval aastal sai kassike tõsiselt vigastada. Röntgen näitas kolme kuuli loomakese kehas, millest üks kuul purustas selgroo. Vigastus viis alumise kehaosa halvatuseni. Kass ei saanud normaalselt kõndida, saba ei liikunud ja ka pissimine oli raske. Kolm aastat peale vigastust kahjuks kass suri, sest ta organism ei allunud ravile.
Selline juhtum ei piirdunud ainult kass Vasjaga, vaid vägivald kasside vastu jätkas. 2015 tuli kass Motya pärast mitmepäevast hulkumist koju peas ümmargune põletikuline haav. 2017 tulistati kahte kassi. Ühel juhul leiti kassil kuul kerest ja teisel juhul peast. Aastatepikkune tulistamine ja kasside vigastamine jõudis haripunkti. Juulikuus leiti surnud kass. Loomakene suri sisemise verejooksu tagajärjel, mille suure tõenäosusega tekitas õhupüss.
“Selline vägivald kasside vastu peab lõppema. Tegemist on teadliku ja tahtliku vigastamisega, mis on karistatav. Vajame heade eestlaste abi, et leida vägivallatseja,” sõnast Eesti Loomakaitse Seltsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank.
Kui sul on informatsiooni süüdlase või juhtumite kohta, siis palun pöörduda politseisse või Eesti Loomakaitse Seltsi poole: info@loomakaitse.ee.
Eesti Loomakaitse Selts paneb südamele kõikidele lemmikloomade omanikele: oma neljakäpalised tuleb hoida enda territooriumil ja tagada, et nad ei pääseks hulkuma. Hulkuvale loomale pole võimalik tagada tema ohutus.