Expand To Show Full Article
8 + 8 nippi ülesöömise-joomise puhuks. | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

8 + 8 nippi ülesöömise-joomise puhuks.

POHMELL ÜLESÖÖMISEST
1 KANEEL on üks mu lemmikvürtse. Just see magus, imeõhuke ja helepruun Tseiloni, mitte too paksukooreline, mõrkjas ja pruunikaspunane Hiina kaneel kassia. Söögiorgia lõpetuseks on kaneel hõrk näksida nii seedimise tööleutsitamiseks kui hingeõhu värskendamiseks.

2 NELK saab hakkama samaga. Et teada saada, kas tegu ka väärt kraamiga, pane nelgitera vette ujuma. See peab jääma hõljuma peanupp veepinnal või vajuma põhja. Viletsa kvaliteediga nelgitera heidab kohe vette külili.

3 INGVER sudib tööle seedemahlad ja lükkab toidu kiiremini liikuma.
• Nosi pärast laua tagant tõusmist ingveriviile, millele oled riputanud veidi Himaalaja või muud kvaliteetsoola.
• Joo klaasitäis sooja vett, milles 2 tl ingverimahla või riivitud ingverit ja 1 tl mett.
• Sega kokku 2 tl ingveri- ja 1 tl sidrunimahla, näputäis roosat ja samapalju musta soola ning ampsa sisse koos veega või ilma.

4 PIPARMÜNT rahustab kõhuvaevad hetkega. Joo teed või nosi värskeid piparmündilehti.

5 ÕUNAÄÄDIKAS võiks olla iga kodu rohukapis. Raskustunde leevendamiseks nirista seda 1 sl klaasitäie vee sisse, lisa sutsu mett ja lonksa 3–4 korda päevas.

6 AKTIIVSÖETABLETID vaigistavad täiskõhutunnet ja gaase.

7 NUX VOMICA on homöopaatiline ravim, mis toob kergendust, kui kõht söögilaua taga istudes enam seelikusse või pükstesse ei taha mahtuda. Eesti apteekides müüakse seda looduslikku, hariliku strühniini- ehk mürgipähklipuu seemnetest saadud tohterdajat nime all Nux vomica-Homaccord, kus lisaks veel teisigi taimseid avitajaid.

8 JALUTUSKÄIK paneb toidu liikuma ja krapsakamalt seedima, ehkki on viimane asi, mida kurguauguni täis olles teha tahaks. Topeltkasu saad, kui kõndides kõhtu naba ümbert ringikujuliselt masseerid.

VITSUTA NUTIKALT!
Raskustunne tekib sellest, et umbes ühe liitri mahutavasse makku saadad sa toitu korraga tunduvalt enam. Ühe toidukorra seedimiseks kulub maol 2–6 tundi, ja siis tahab ta puhata.

POHMELL ÜLEJOOMISEST
1 VESI annab kehale tagasi selle, mille alkohol välja viib – vedeliku. Joo puhast vett nii napsitamise vahel, enne magamaminekut kui ka hommikul ärgates. Kahe klaasi reegel kõlab: üks klaas enne voodissepugemist, teine üles tõustes. Erand lubab jätta vee joomata, kui voodi pikali visates ringi käib. Siis kannaks vesi alkoholi mööda keha laiali veel kiiremini.

2 POHMELLIKOKTEILID loksutavad paika veresuhkru, vee-mineraalainete ja happe-aluse tasakaalu.
• Lisa 300 ml veele 1/2 tl soola ja 2 sl suhkrut ning joo ära. Kui kardad oksele hakata, joo väikeste lonksudega. Ja ega see oksendamine nõnda paha olegi, sest viib kiiremini välja nii alkoholi enda kui ka selle ainevahetuse jäägid.
• Sega 5 klaasis vees 1 tl soola, 8 tl suhkrut, 1/2 klaasi apelsinimahla või 1/4 klaasi purukslitsutud banaani. Lonksa päeva jooksul. Kokteil säilib külmikus 24 tundi.

3 MESI sisaldab puuviljasuhkrut, mis kiirendab alkoholi ainevahetust ja vähendab tänu sellele ka pohmellivaevusi. Limpsi lusikalt, ampsa röstsaial või lonksa joogina. Mõnusa pohmellirohu saad meest, sidrunist ja kuumast veest.

4 BANAAN kubiseb kaaliumist, mis su kehast purjutades ja pissides lahkunud on. Peale selle on temas puuviljasuhkrut fruktoosi ja viinamarjasuhkrut glükoosi, mis mõlemad mürke seedida aitavad. Kui kardad, et sa hommikul end voodist välja ajada ei jaksa, pane paar banaani juba õhtul öökapi peale ootama.

5 INGVER on ammutuntud iivelduse- ja okseravim. Näri peolt koju minnes suhkrustatud ingverit. Kodus lonksa aga ingveriteed, milleks keeda 4 klaasis vees 10 minutit 10–12 ingveriviilu. Kurna, lisa 1/2 klaasi mett ning 1 apelsini ja 1/2 sidruni mahl.

6 ASPIRIIN enne pidu ja enne uinumist tepsib täiega. Paar aktiivsöetabletti enne põhku pugemist samuti.

7 NUX VOMICA on lisaks söögipohmelusele ka suurepärane homöopaatiline joomapohmelli ravim – pane iga nelja tunni tagant keele alla sulama kolm 30C (homöopaatiliste ravimite lahjendusaste) terakest. Eesti apteekides minu teada neid terakesi ei müüda, meie naaberrikide omades küll.

8 UNI on keha viis end taas kokku lappida. Tõmba kardinad ette, lülita telefon välja ja lase nurru südamerahuga. Alkoholiuimast väljamagamiseks kulub umbes 10 tundi. Kui kaua täpselt, sõltub maksa alkoholiseedimise võimest.

KAINENE NUTIKALT!
Bulgaaria selgeltnägija Vanga soovitab kainekssaamiseks juua kanget musta teed meega või tass kuuma ja ilma suhkruta musta kohvi või panna kuklale kompress külma vee ja 1 sl äädika segust.

PURJUTA NUTIKALT!
• Ära joo tühja kõhu peale, eriti 40-kraadist alkoholi, sest mao limaskestale teeb see hullult haiget.
• Ära marke omavahel sega, sest siis jõuab organismi toksilisi lisaaineid eri tüüpi jookidest.
• Ära joo šampanjat, mullivett ja muid kihisevaid jooke, sest need viivad alkoholi kärmelt verre uitama.
• Mida tumedam rüübe täna, seda karmim olemine homme.

Allikas: makarikamaa

Vaata ka:

Terviseamet: Ühismeedias levib hoiatus, mis on vale

Ühismeedias levib hoiatus – ärge tarbige Kuressaare kraanivett, see on jätkuvalt saastunud. Terviseamet kinnitab, et …