Erakorralised uudised
scott graham 5fNmWej4tAA unsplash

7800 inimesel on siiani tuludeklaratsioon esitamata

Maksu- ja tolliamet (MTA) saatis 23. augustil korduva otseteavituse inimestele, kellel on aastatel 2020–2022 jäänud tuludeklaratsioon esitamata ning olemasolevate andmete põhjal on nad kasutanud maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud.

 

Teavitus saadeti ligi 7800 inimesele, kellel võib tuludeklaratsiooni esitamata jätmisest tekkida MTA andmetel maksukohustus 50 eurot või rohkem. Hetkel teada olevate andmete põhjal on oodatav tulumaksu juurde tasumise summa kokku 2,7 miljonit eurot, millest suurim summa 2200 eurot.

MTA füüsiliste isikute teenusejuht Annika Oja soovitab inimestel aeg-ajalt külastada MTA e-teenuste keskkonda avaneb uues vahekaardis, et veenduda nii oma kontaktandmete värskuses kui ka tutvuda „Minu sissetulekud“ e-teenuse kaudu oma maksuvaba tulu kasutamisega. „Sellest tulenevalt saab iga inimene vajadusel oma maksuvaba tulu enamkasutamisele reageerida ning paluda väljamakse tegijal, näiteks tööandjal või sotsiaalkindlustusametil, järgmistel kuudel maksuvaba tulu mitte arvestada või teha seda väiksemas summas,“ ütles Oja, ning lisas, et tuludeklaratsiooni tähtajaks esitamata jätmisel on MTA-l õigus arvutada isiku poolt tasumisele kuuluv tulumaksusumma meie käsutuses olevate andmete alusel ja väljastada selle kohta maksuotsus.

Seni esitamata tuludeklaratsioonide viimane esitamise tähtaeg on 15. september. Juurde makstava tulumaksu tähtaeg on 2. oktoober 2023.

 

emta.ee

Vaata ka:

kohvi kuuslaauk

Avasta Vanavanemate Iidne Tava: Küüslauk ja Kohv

Lisage Küüslauguküüs Oma Kohvile: Avastus Vanavanematelt Päritud Vanaaja Ravim Meie vanavanemate tarkus peitub lihtsates, kuid

483788 511827088863214 1875062769 n

Söögisooda Kasulikkus Taimedele: Siit Saate Teada, Mis Juhtub, Kui Lisate Taimedele 1 tl Söögisoodat

Naatriumvesinikkarbonaat ehk söögisooda on tuntud oma mitmekülgsete kasutusvõimaluste poolest. Lisaks terviseprobleemide leevendamisele ja kodupuhastuse tõhustamisele,