Thursday , 23 September 2021
dieet

7 täiesti valet dieedimüüti, mida te kogu oma elu uskunud olete

Kui andsite aastavahetusel uueks aastaks lubadusi, kas nende hulka kuulus ka lubadus kaalu kaotada? Tõenäoliselt see nii oli, dieedipidamine on asi, mis kuulub alati meie kõigi lubaduste nimekirja, kuid enne, kui kaalualandamisega alustate, heitke pilk neile müütidele, mida arvatavasti kogu oma elu uskunud olete ‒ ja tuleb välja, et need on täiesti valed.

Müüt nr 1. Seller sisaldab negatiivseid kaloreid

See siiski ei ole nii. 100 g selleris on 15 kalorit, samas kui teie keha põletab selle seedimiseks sellest umbes 10%. Seega jääb veel alles 90%, mis teeb kokku umbes 13,5 kalorit. Ei ole küll palju, aga siiski ‒ kindlasti ei ole see negatiivne number.
Tegelikult ainus toit või jook, mis sisaldab negatiivseid kaIoreid ‒ see on külm vesi. Miks? Sest vesi on juba iseenesest täiesti kalorivaba ja teie keha põletab selle ülessoojendamiseks kaloreid, et see saaks organismis imenduda, niisiis saab selle lõplikku toimet kujutada negatiivse arvuna.

Müüt nr 2. Pärast 18.00 ei tohiks enam süüa

See, millal te sööte, ei ole üldse oluline, palju tähtsam on see, mida te sööte. Kui laual on tervislik, tasakaalustatud õhtusöök, ei kahjusta see mingil viisil teie dieedipidamist, kuid kui lubate endale suure võileiva ja mõnusalt rammusa magustoidu, ei ole see tõenäoliselt just väga hea valik ‒ kuigi selle tagajärg oleks ka siis sama, kui seda toitu päeva varasematel tundidel tarbite.
Ainus põhjus, miks õhtusöök vahele jätta, on see, ühe söögikorra menüüst kõrvaldamisel jätate ka teatud hulga kaloreid tarbimata, mis aitab kindlasti kaalunumbrit langetada. Teisest küljest on päeva peale võrdselt ära jaotatud väikesed tasakaalustatud eined üldjuhul palju parem ja tõhusam valik.
Müüt nr 3. Enne toidukorda jooge alati klaasitäis vett

See sõltub ‒ mõnede inimeste jaoks on see väga hea lahendus, kuna vesi täidab kõhtu ja seeläbi süüakse hiljem vähem, kuid üldiselt ei oma see nipp pikas plaanis väga olulist mõju. Kuid kui asendate veega oma tavapäraselt joodava karastusjoogi või mahla, võib see tõesti aidata, kuna selle abil vähendate oma päevas tarbitavate kalorite hulka.

Müüt nr 4. Kui soovite kaalu kaotada, tuleks süsivesikuid vältida

Jaga

Vaata ka:

covid scaled

OLULINE: Koroona uus Müü variant on jõudnud Soome.

Lõuna-Ameerikast Kolumbiast alguse saanud koroonaviiruse Müü (Mu) variant on jõudnud otsaga Soome. Soomes on registreeritud …

Gripivaktsiin

COVID-19 ja gripi vaktsiini võib manustada samal päeval

„Eksperdid arutasid, kas gripivaktsiini ja COVID-19 vaktsiini tohib üheaegselt manustada või tuleks kahe vaktsiini tegemise …

klf5031

KOOLIDES ON NAKATUMISTE ARV NÄDALAGA KOLMEKORDISTUNUD

“Kui distantsõppe rakendamine päevakorda tuleb, siis kaalumise kohtades ja olukordades keskendutakse eelkõige sellele, et distatsõpet …

13074736t1hd2da

22.09 Ööpäevaga tuvastati 463 uut covid-19 haiget, suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest.

21. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 180 …