Friday , 24 September 2021
karma

Missugused karmamustrid sind kummitavad?

Erinevatel aegadel elame erinevat elu. Ilus aeg võib ootamatult asenduda allakäiguga, ja madalseis võib kiiresti läbimurdeks kujuneda? On see kõik juhuslik või on sellistel sündmustel mingi tähendus?

Kas sa märkad mõnikord oma elus mustreid? Oled sa tähele pannud, kuidas sinu elus mingisugused asjad korduvad – sul justkui õnnestub ühest sinu jaoks ebamugavast olukorrast pääseda, kui juba järgmises situatsioonis koged sarnaseid tundeid ja vastumeelsus? On see juhuslik?

Mida sügavamalt oma elu vaadata, seda enam mustreid võime seal märgata. Mõni nimetab neid õppetundideks, mõni väljakutseteks, mõni saatuseks. Kuna selliseid sünkroonsusi analüüsides on võimalik leida sarnaseid jooni, meeldib mulle isiklikult nimetada neid mustriteks. Ehk isegi karmamustriteks.
Me ei saa põgeneda elu enda eest
Mõnikord tundub, et elu on nagu vari – kui palju me ka ei pingutaks, elu enda eest põgeneda ei saa. See, mis tulema peab, tuleb niikuinii. Isegi, kui lühiajaliselt õnnestub elule vingerpussi mängida, ja seeläbi end rasketest aegadest säästa, võime avastada, et mustrid ilmuvad uuel kujul, uute sündmuste ja inimeste näol meie ellu ikka ning uuesti. Tundub, et need ilmuvad seni, kuni me neid ei märka ning nendele vapralt vastu ei astu.

Filosoofiast ei ole kasu. Seetõttu on hea vaadata iseenda elu. Mitte ainult pinnapealselt, mis igapäevaselt toimub, vaid elu sügavamate, ja sageli ka valusamate tahkude kontekstis. Mõnikord on elumustreid just lihtne märgata nende eluolukordade juures, mis meid kõige enam närvi ajavad (ja mida me tavaliselt vältida püüame).

Jaga

Vaata ka:

12586772t1h39c1

FOTO: Kirsti Timmeri uus välimus.

“Kui natukene jälgid, mida suhu pistad, siis tulemuseks on kahe nädalaga miinus 4kg,” muigab Timmer, …

Tarokaart

Kirsti Timmeri tarokaardid ennustasid Uudo Sepa lahkuminekut ette

Pühapäeval puhkes skandaal Uudo Sepa ümber, kes avalikustas sotsiaalmeedia vahendusel, et läks reisil olles lahku …

auto

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor: Soodne autosõit ei teeni ühiskonna huve

Tugeva lobitöö, hea maksulaekumise ja inflatsioonihirmu tõttu on valitsus otsustanud kütuseaktsiisi tõusu edasi lükata. Kuigi …

Tarokaart

Reede 24.09 Tarokaart on MÜNDID 5

Mündid 5 pole just heade mõjudega kaart. Seetõttu tuleks täna olla valmis mitmesugusteks tagasilöökideks ja …