Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

6 TAIME, KELLEGA MAGAMISTUBA JAGADA

Need kuus toredat taime kaunistavad su magamistuba ja peale selle aitavad ka paremini magada. Kas sa ei usu? Vaatame, mida need taimed saavad sulle pakkuda, ja siis otsusta, kas neid oma magamistuppa kutsuda või mitte.

ÜKS POPULAARSEMAID TAIMI – AALOE

Kui sa jood aaloed sisaldavaid jooke ja turgutad oma nahka seda sisaldavate kreemidega, miks ei võiks päris aaloe ka magamistuppa panna? See mõjub nahale hästi, vabastab toaõhku palju hapnikku ja ei nõua eriti hooldamist.

SAJANDITEVANUNE UNETUSEROHI – PALDERJAN

Kuulus Rooma filosoof ja ravija Galenos avastas juba sajandeid tagasi palderjani soodsa mõju ning hakkas seda soovitama oma unetuse all kannatavatele patsientidele. Tema ravimi mõju kinnitasid ka tänapäeva teadusuuringud, mis näitasid, et palderjan muudab une kvaliteetsemaks. Isegi vaid selle lõhn peaks aitama sul kergemini uinuda, seepärast aseta see oma näo lähedale, näiteks öökapile.

VIOLETSED UNENÄOD – LAVENDEL

Lavendel on kindlasti kõige traditsioonilisem valik, mis on suurepärane, sest see peab ju olema väga hea, et nii populaarseks saada. Lavender on teeninud ära legendaarse maine oma särava värviga, mis rahustab silmi, ja maheda lõhnaga, mis rahustab – tegelikult kõike muud! Lavendlilõhn pidavat:

  • aeglustama pulssi,
  • vähendama stressi ja
  • lühendama ärkamiseks vajalikku aega.

Kas pole ideaalne taim su öökapile?

ILUS JA ÕHKU PUHASTAV – TÕLVLEHIK

Tõlvlehik pole ainult kaunis, vaid võib ka toaõhu kvaliteeti kuni 60% parandada. Üks NASA uuring näitas, et see puhastab õhku, eemaldades toaõhust mürgist benseeni ja formaldehüüdi. Vaevalt need keerulised keemilised nimetused sulle midagi ütlevad, aga liiga sageli ja suures koguses nende kemikaalidega kokkupuude võib halvendada su und ja elukvaliteeti. Hea näitaja on ka see, et tõlvlehik võib tõsta su magamistoa õhu niiskustaset, mis mõjub kasulikult mitme tüütu ja kahjuks väga levinud probleemi puhul, nagu allergiad, iiveldus ja kurgu kuivus.

TEINE TAIM, MIS PUHASTAB ÕHKU – HAVISABA

Ära lase end nimel eksitada. Havisabal puudub tegelikult saba ja seega sa ei pea muretsema, et see sind ootamatult öösel ründaks. Havisaba on tuntud kui õhupuhastaja ja NASA uuringute kohaselt suudab atmosfäärist eemaldada kuni 107 erinevat õhusaasteainet. Lisaks toodab Havisaba öö jooksul suurel hulgal hapnikut. Niisiis, kui sa tahad, et sinu magamistuba oleks meeldivalt õhuline, siis havisaba on sinu jaoks ideaalne valik.

LEMMIKLÕHN MAGAMISTUPPA – JASMIIN

Küllap on su kodu juba küllastunud jasmiinilõhnaga, sest seda leidub pesupulbrites, õhuvärskendites ja šampoonides, aga kunagi ei saa ju jasmiinilõhna kodus liiga palju olla, eks ole? Arvata võib, et seda kasutatakse äärmiselt meeldiva lõhna pärast, mis mõjub soodsalt tähelepanuvõimele ja tööviljakusele. Samal ajal vähendab see teatavasti stressi ja ärevust ning loomulikult aitab paremini magada. Aga vaata ette – see lõhn on üsna intensiivne ja ei ole võib-olla parim valik, kui sul on tundlik nina.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

Sõitsin bussiga, oleksin peaaegu juba jõudnud väljuda…

Sõitsin bussiga. Oleksin peaaegu juba jõudnud väljuda aga ikkagi jõudis see kuradi MUPO peale ronida. …