Pühapäev , 10 detsember 2023
Erakorralised uudised
health g62cef69b3 640

5 nippi, kuidas vältida haigeks jäämist.

Võib-olla on sinulgi tutvusringkonnas inimesi, kes ei jää kunagi haigeks ning sa imestad, kuidas nad seda teevad.
Minudoc.ee perearst Kadri Riivik annab mõned näpunäited, kuidas ka ise haigustest hoiduda.

  • Pese hoolega käsi

Kõik, mida sa oma kätega päeva jooksul katsud, on kaetud viiruste ja bakteritega – nii uksenupud, käepidemed, sularaha ja oma isiklik mobiiltelefongi. Kätte mitte piisav pesemine on peamiseks põhjuseks, miks inimesed paljudesse haigustesse nakatuvad.
Pese käsi hoolega ka päeva jooksul, mitte ainult enne söömist, sest paratamatult on inimesel harjumuseks oma nägu katsuda ja silmi hõõruda. Just silmade ja nina kaudu enamus haigustekitajad organismi pääsevadki.

  • Ole puhas

Käi kuuma duši all või lõõgastu vannis, sest sellega tekkivad aurud aitavad puhastada hingamisteid ning vabaneda varajasest nohust enne, kui see tõsisemaks areneb. Samuti aitab kuuma teraapia alandada stressi ning lõõgastuda.
Lisaks kuumale duššile ja vannile, aitavad ka näiteks kuum tee või kergelt vürtsikas puljong hingamisteid avada. Nii on ka bakteritel keerulisem organismi sisse murda.

  • Toitu tervislikult

Rohkelt köögi- ja puuviljade söömine aitab kehal varuda piisavalt vitamiine, mis omakorda toetavad organismi vastupanuvõimet.
Näiteks sisaldavad tsitruselised viljad nagu apelsinid, greibid ja mandariinid rohkelt C-vitamiini, mis aitab kaasa valgevereliblede tootmisele. Valged verelibled on olulised võitluses põletiku tekitajatega.
Võib juhtuda, et keha ei saa piisavalt vitamiine igapäevasest toidust. Vajadusel võta toidu kõrvale vitamiini preparaate.

  • Ole aktiivne

Füüsiline aktiivsus on teada tuntud stressi alandaja, mis tõstab tuju ning lisaks aitab hoida kehakaalu. Mõlemad on olulised faktorid, mis toetavad loomulikku immuunsüsteemi.
Trenniga tuleb olla samas ettevaatlik, sest liiga intensiivne füüsiline koormus võib just organismi nõrgestada ning muuta haiguste suhtes vastuvõtlikumaks.

  • Hoia stressi tase madal

Pidev stress nõrgestab organismi ning selle immuunsüsteemi. Seega, võta aega, et lõõgastuda ja lasta vaimul puhata. Käi väljas ning veeda aega koos sõprade ja perega. Igapäeva rutiinist eemale saamine hoiab keha erksa ja tugevana.

Kui aga külmetus peaks ikkagi kuidagi ligi hiilima võta ühendust perearstiga kiirelt ja mugavalt Minudoc.ee videokonsultatsiooni vahendusel. Minudoc.ee-s on arst igaühele kättesaadav seitse päeva nädalas ning kuni kella 22.00ni õhtul, ka nädalavahetustel ja riigipühadel. Teenus on isikustatud ning arstil on ligipääs patsiendi digiloole, vajadusel saab väljastada või pikendada digiretsepti ning suunata eriarstile.
Nüüd on võimalus saada töölt või kodust lahkumata ka professionaalse apteekri nõu ravimite kasutamise, manustamise, toimeainete, võimalike kõrvalmõjude jms kohta. Lisaks saab tasuta apteekri teenuse raames küsida ravimite kohta täpsustavaid küsimusi või küsida nõu ilutoodete osas. Tasuta apteekri nõustamisteenusele saab ligi nii www.benu.ee/minudoc kui ka www.minudoc.ee lehelt, kui valida seal apteekri teenus.

Allikas: Benu.ee

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!