abielu

2022 registreeriti rekord abielusi

Statistikaameti andmete järgi registreeriti eelmisel aastal Eestis abielusid rohkem kui näiteks viimasel viiel aastal. Trendid näitavad sedagi, et möödunud aastal kasvas Vene ja Ukraina rahvusest inimeste abieluliitude sõlmimine Eestis.

Kui 2019. aastal sõlmiti Eestis kokku ligi 5900 abielu aastas, siis möödunud aastal lähenes näitaja 6400 abielule aastas. Võrreldes viimase viie aastaga kasvas möödunud aastal ka seesuguste abielude arv, mis on registreeritud muust rahvusest inimeste vahel.

Kui näiteks 2018. aastal said vene rahvusest naine ja mees Eestis sõrmuse sõrme alla 1000 korra, siis möödunud aastal sõlmiti seesuguseid liite ca 1400. Sama trend iseloomustas ka ukraina rahvusest naiste ja meeste vahel abiellumist. Kui 2018. aastal sõlmiti seesuguseid liite Eestis 12, siis eelmisel aastal oli see arv pea viis korda suurem.

Tartu linnavalitsuse rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristina Aabrams ütles, et ka ülikoolilinnas püstitati abieluranda sõudmisega eelmisel aastal rekord. Kui keskmiselt sõlmitakse Tartus aastas 550 abielu, siis möödunud aastal käidi paaripanija ees suisa 730 korda, mis on viimase veerandsaja aasta rekord.

“Viimati oli nii palju abielusid võib-olla 90-ndate alguses. Ma sellist tõusu küll ei osanud oodata. Aga eks ta inimestele ikka kindlustunnet annab. Mul on väga hea meel, et inimesed abielu väärtustavad,” ütles Aabrams.

Seitse protsenti Tartus abiellunutest on pärit välisriigist – Uus -Meremaalt Brasiiliani välja. Rahvuste mõttes paistavad samamoodi silma ukrainlased ja venelased.

“Eelmisel aastal oli tõepoolest rohkem ukraina rahvusest abiellujaid. Eks ka põhjusega loomulikult. Need jäävad kuskil paarikümne ringi. Ma isiklikult arvan, et inimesed soovivad rohkem kindlustunnet kui varem,” sõnas Aabrams.

Ka Tallinna Perekonnaseisuameti andmetel sõlmiti eelmisel aastal ligi 300 abielu rohkem kui aasta varem. Ligi pooled Eestis sõlmitud abieludest registreeriti Tallinna Õnnepalees.

Ameti rahvastikutoimingute osakonna juhataja asetäitja Kristi Kail ütles kirjalikus kommentaaris rahvusringhäälingule, et välisriigi abiellujatest on ka eelnevatel aastatel olnud suurim osakaal Venemaa ja Ukraina kodanikel.

Err.ee

Vaata ka:

suvi 2

Täna kell 20:51 algab SUVI

Rahvakalendri järgi tähistatakse suve algust jaanipäeval, mis langeb 24. juunile. Suvine pööripäev on astronoomilise suve algus. Sel päeval

271670146 1912336195634065 7642339854677694731 n

20.06 Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

Kaartide vastused: 1. UUS VÕIMALUS. Sinu ellu on saabumas uus ja ülioluline võimalus. Selle märkamiseks