Erakorralised uudised
dining room 3108037 1280

Neli nippi, kuidas koristamine tõhusamaks muuta

Kusjuures nende nippide seast leiad ka selliseid, mis aitavad ära kasutada kodus olevaid toidujääke – näiteks külmkappi seisma jäänud sidruni saad kasutada ära veekeedukannu puhastamiseks.

Häkk 1

  • Vahend: melamiinsvamm (+ kummikindad)
  • Asukoht puhastamiseks: pliidiplaat

Kui toidu keetmisel üle potiserva keenud vesi keraamilisele pliidile jääb, siis pärast mahajahtumist seda enam niisama lihtsalt maha ei saa. Melamiinsvammiga saab pliidiplaadi aga lihtsa vaevaga puhtaks teha. Svamm tuleb niiskeks teha ja siis nühkida. Keraamilisele pliidiplaadile kahjustusi svammist ei jää.

Häkk 2

  • Vahend: sidrunhape või sidrun
  • Asukoht puhastamiseks: veekeedukann

Tavaliselt puhastatakse veekeedukannu äädikaga. Sellel on aga väga tugev lõhn, millest lahti saamiseks tuleb kannu peale puhastamist korduvalt puhta veega keetes läbi loputada. Veekeedu- ja ka kohvikannu saab puhastada ka sidrunhappega. Lisa kannu liitri vee kohta umbes 1 supilusikatäis sidrunhapet ning lase vesi keema. Vala vesi ära ning vajadusel korda protsessi. Kui oled kannu puhastamise lõpetanud, siis võid selle jooksva vee all ära loputada. Sidruni puhul siis lisa vee sisse sidruniviilud ja keeda vesi läbi. Vajadusel korda protsessi.

Häkk 3

  • Vahend: söögisooda
  • Asukoht puhastamiseks: parkunud kohvi- või teekruusid

Tihti ei lähe valged kruusid, millest on kohvi või teed joodud, nõudepesumasinas puhtaks. Kasuta nende puhastamiseks söögisoodat – puista sooda tassi, lisa veidi vett, lase veidi seista ning seejärel küüri.

Häkk 4

  • Vahend: äädikas (+ nõudepesuvahend, küürimiskäsn, käsnlapp)
  • Asukoht puhastamiseks: puidust lõikelaud

Käsna, nõudepesuvahendi ja sooja vee abil küüri puidust lõikelaud mõlemalt poolt puhtaks. Loputa korralikult mõlemalt poolt. Niisuta käsnlapp äädikaga ja käi sellega terve lõikelaud üle – see aitab eemaldada bakterid.

allikas: rimi.ee

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada