Wednesday , 26 January 2022
Screenshot 2021 12 11 at 14.44.01

Washington Post: omikron võib olla juba järgmisel nädalal Euroopas valdav tüvi

Omikron võib peatselt välja vahetada deltatüve, mis on olnud juba kuid maailmas valdav COVID-19 variant, vahendab BNS.

Mitmed teadlased ja poliitikud ütlesid ajalehele Washington Post, et koroonaviiruse omikronvariandist võib saada juba järgmisel nädalal mitmes Euroopa riigis valitsev tüvi.

“Me eeldame, et see võtab deltalt koha üle mitte nädalate, vaid mõne päeva jooksul,” ütles Šoti esimene minister Nicola Sturgeon reedel.

Briti terviseameti hinnangul on omikronil deltaga võrreldes levimiseelised ja praeguse tempo jätkudes on see detsembri keskpaigaks Suurbritannias dominantne. Kuu lõpuks on nakatunuid üle miljoni, prognoosib terviseamet.

Taanis võib omikron muutuda valdavaks juba järgmise nädala lõpuks, ütles Aalborgi ülikooli professor Mads Albertsen.Suurbritannia ja Taani ei ole omikronvariandi leviku mõttes erandlikud, vaid seal jälgitakse ja modelleeritakse seda eriti põhjalikult. Nende riikide tulemused peegeldavad tõenäoliselt olukorda kogu Euroopas.

Ja kuna Euroopa muster on kogu koroonapandeemia vältel jõudnud varsti ka Ühendriikidesse, on sealsedki tervishoiuametnikud valvsad.

Epidemioloogid teavad, et omikron levis Lõuna-Aafrikas väga kiiresti. Esimene proov tuvastati novembri esimesel nädalal ja kuuga muutus see viirusevariant dominantseks.

Lõuna-Aafrikas on täielikult vaktsineeritud vaid neljandik elanikkonnast. Euroopas juhtuma hakkav näitab, kas omikron tõrjub delta välja riikides, kus enamik inimesi on vaktsineeritud.“Selle kiirus on üllatav,” ütles Edinburghi ülikooli professor Linda Bauld. “Kui see Šotimaal ja ÜK-s deltast jagu saab, juhtub see ka mujal.”

Küsimus on veel selles, kui raske haiguse omikrontüvi põhjustab ja millises ulatuses vaktsiinid selle eest kaitsevad.

Allikas Pealinn.ee
Jaga

Vaata ka:

terviseamet

Terviseamet muutis omikroni leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist

Koroonaviiruse omikroni variandi kiire leviku tõttu muutis Terviseamet epidemioloogilise uuringu läbiviimise strateegiat ja keskendub esmajärjekorras …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …