Uudised

Võsu rannafestivalil viis politsei koju kanenema üle saja purjus lapse.

Võsu rannafestivalil viis politsei koju kanenema üle saja purjus lapse.

Rakvere politseijaoskonna juht Katrin Satsi ütles Virumaa Teatajale, et Võsu rannafestival möödus politseile ilma suuremate vahejuhtumiteta, kuid siiski tuli tegeleda enam kui saja purjus alaealistega.

Politsei huviorbiiti sattus üle saja 15–16-aastase noore, kes olid nii peoala sees kui ka väljaspool seda liialt palju vägijooki pruukinud. Kõikide noortega vesteldi ning nendega tegeleb edasi piirkonnapolitseinik.

Võsu rannafestivalil üle saja purjus lapsega

“Eesmärk ei ole kedagi karistada, vaid noored peavad mõistma enda tegude võimalikke tagajärgi,” lausus maakonna politseijuht. “Politsei andis kõik noored vanematele või vanemate poolt volitatud inimestele üle, seega kainestusmajas ei lõpetanud enda pidu ükski alaealine.”

Satsi pidas oluliseks lapsevanemate vastutust. “On oluline, et ka iga vanem teaks, kellega ja kus tema laps viibib ja kuidas ta koju jõuab,” selgitas Satsi. “Väga lihtne on sarjata, et teismelised on purjus ja nende käitumine häirib täiskasvanuid, aga oluline on mõelda ka sellele, millist eeskuju me ise vanematena anname või näitame.”

Võsu rannafestival siiski kainestusmaja teenusteta läbi ei saanud. Sinna viidi mõned purjus täiskasvanud, kes olid peoalal agressiivseks muutunud. Turvameeskond andis agressiivsed isikud üle politseile. “Kainestusmajja viisime ka ühe joobes inimese, kes oli tulnud Võsu rannamajas oleva politseibaasi juurde ja teatanud, et ta ei tea enam kuhu minna ja ta on kõik enda tuttavad ära kaotanud,” rääkis Satsi. ‘

Maakonna politseijuht tuletas inimestele meelde, et kui koos minnakse välja, siis tuleb üksteisel ka silma peal hoida ning veenduda, et kõik ööseks turvaliselt koju või ööbimispaika tagasi jõuavad.

Jaga
Back to top button