Võigas kuritegu Soomes: Ohver seoti kinni ja pisteti diivani pesukasti, mille tõttu naine lämbus | MinuAeg
sydney sims 5 n3X6EfRNc unsplash 1 scaled

Võigas kuritegu Soomes: Ohver seoti kinni ja pisteti diivani pesukasti, mille tõttu naine lämbus

Täna, 14. septembril, algas Oulu kohtus protsess, mis käsitleb mullu novembris aset leidnud traagilist sündmust, kus noor naine leiti surnuna. Kohtu all on kaheksa inimest, kellest nelja süüdistatakse noore naise tapmises. Lisaks süüdistatakse kolme inimest röövimises ja raskendatud asjaoludel vabaduse võtmises, ning üht isikut kuritegeliku abistamises.

  1. novembril 2022 leiti Oulu Hiironeni linnaosas korterist surnuna noor naine, kelle surmast möödunud aeg ulatus juba mitme päevani. Politsei avaldatud info kohaselt oli ta enne seda olnud oma tahte vastaselt kinni peetuna teises korteris.

Kõik süüdistatavad on suuremas osas eitanud oma osalust, kuid on tunnistanud mõningaid aspekte, mis viivad lõppjärelduseni, et noore naise piinamine oli kollektiivne tegevus. Prokuröri sõnul kuritarvitati kannatanut muuhulgas füüsiliselt ja psühholoogiliselt, ja lõpuks suri ta diivanikastis, kuhu ta oli suletud.

Advokaatide sõnul ei ole ükski süüdistatav võtnud täit vastutust sündmuste eest. Kannatanu oli advokaadi sõnul väga kaitsetu ja tema surma võis põhjustada rohkem kui üks tegu.

See kuritegu näitab inimkonna tumedamat poolt ja sunnib meid mõtlema, kuidas saaksime ühiskonda paremaks muuta, et sellised juhtumid ei korduks. Olukorra eriti traagiliseks teeb asjaolu, et kannatanu oli vaid 19-aastane ja kaalus 40 kilogrammi, mistõttu oli ta füüsiliselt ja emotsionaalselt eriti haavatav.

Juhtum sai alguse narkootiliste ainete ja võlgadega, mis sidusid kannatanut ja süüdistatavaid samasse sotsiaalsesse ringi. Prokuröri sõnul oli üks süüdistatav isegi saabunud Oulusse pärast kuritegude toimepanemist ja lahkus pärast kannatanu surma, andes korralduse teda mõrvakorteris kinni hoida.

Loodetavasti toob käimasolev kohtuprotsess selgust ja õiglust, nii kannatanu lähedastele kui ka ühiskonnale laiemalt, ning ärgitab meid kõiki mõtlema, kuidas vältida selliste traagiliste sündmuste kordumist tulevikus.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!