Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
unnamed 1

Võidupühal ja jaanipäeval lehvivad Eesti lipud

Reedel ja laupäeval on võidupüha ja jaanipäev. Sel puhul heisatakse Eesti lipud üle maa kõikidele elu-, äri ja büroohoonetele. Jaaniööl lippe ei langetata. Eesti lipud langetatakse laupäeval, 24. juunil hiljemalt kell 22.

Reedel, 23. juunil tähistatakse võidupüha keskselt Viljandis. Pidupäev algab kell 7 hommikul riigilipu heiskamisega linnavalitsuse ees, sellele järgneb kell 9 Vabadussõjas langenute mälestussamba pidulik taasavamine ning kell 11 algab paraad. Vabariigi President  annab paraadil kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele  üle võidutule, mille nad viivad edasi oma kodumaakondadesse. Võidutuli süüdatakse paraadipäeva hommikul, ühendades selle jaoks muinastule ja mälestustule. Võidupüha tähistamine kulmineerub kell 12 algava maakaitsepäeva ja tehnika näitusega Viljandi linnastaadionite parklates.

Laupäeval, 24. juunil on jaanipäev – iidne suvepüha, rahvakalendris aasta tähtsaim pidupäev. Jaanipäevaks saavutavad valged suveööd maksimumi ning kevadised tööd ja tegemised lõpevad. Kombe kohaselt kogunetakse 23. juuni õhtul – jaaniõhtul – ühisele jaanipeole. Suvepüha tähistatakse üle Eesti!

Seoses äärmiselt suure tuleohuga on keelatud lõkke tegemine metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel. Lahtise tule tegemine on keelatud ka RMK metsaaladel. Päästeamet soovitab sel aastal jaanituli tegemata jätta

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!