Wednesday , 1 December 2021
123654287 3378231405599355 4732378756702133199 o

Viru vangla pikka kasvu vang pidi vanglaga aastaid kohut käima, et saada tema pikkusele vastava voodi.

Viru vangla pikka kasvu vang pidi vanglaga aastaid kohut käima, et vanglaametnikud talle tema pikkusele vastava voodi kambrisse paigutaksid.

Alates 2016. aasta oktoobrist vangis viibiv mees sai viis aastat hiljem kohtulahendi, millega saab loota voodisaaga lõppemist, sest riigikohus kohustas Viru vanglat viivitamatult tagama pikka kasvu vangile vähemalt 210 sentimeetri pikkuse voodi.

Alates vanglasse saabumisest 11. oktoobril 2016 pidi mees magama voodites, mis olid temast lühemad ega võimaldanud tal ennast täielikult välja sirutada ning vahel pidi ta seetõttu magama põrandal.

Vang juhtis korduvalt sellele ka vanglaametnike tähelepanu, kuid tulutult, mistõttu ta pöördus 2018. aastal kaebusega kohtusse.

Riigikohtu kolleegium märkis, et kaebuse esitanud vangile tuleb tagada tema kasvule ja terviseseisundile sobiv voodi ning arvestades tuvastatud asjaolusid, peab see voodi olema vähemalt 210 sentimeetrit pikk ning vanglal ei ole valikut, kas tagada selline voodi või mitte.

Ühtlasi tõdes riigikohus, et vanglal ei ole võimalik seda probleemi lahendada vangist lühema voodi ümbertõstmisega kambri teise, pikemat sirutusruumi pakkuva seina äärde või voodi otsast toru eemaldamisega, kuna voodi jääks endiselt vangist lühemaks.

Riigikohus taunis, et vangla ei olnud pika aja jooksul voodiprobleemile lahendust otsinud vaatamata sellele, et kohaste kinnipidamistingimuste tagamine on vangla kohustus.

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …